A&O zastupovala Raiffeisenbank při emisi udržitelných dluhopisů

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství Raiffeisenbank a.s. při emisi seniorních neprioritních udržitelných dluhopisů způsobilých pro MREL v hodnotě 500 milionů euro v rámci jejího mezinárodního dluhopisového programu. Částka odpovídající čistému výtěžku bude použita na financování nebo refinancování úvěrů na projekty a činnosti, které podporují ochranu klimatu a jiné ekologické nebo udržitelné účely. Jedná se o transakci, která je v celém regionu střední a východní Evropy ojedinělá. 

Raiffeisenbank tento program založila v úzké spolupráci s A&O v listopadu 2020, přičemž poslední aktualizace byla provedena v září 2022. Dluhopisy byly vydány podle německého práva, ale jejich status seniorních neprioritních nástrojů způsobilých pro MREL se řídí i platnými českými pravidly. Dluhopisy byly přijaty k obchodování na Lucemburské burze cenných papírů. Raiffeisenbank je také jedním z prvních českých emitentů, kteří zavedli postupy certifikace držitelů dluhopisů schválené Mezinárodní asociací služeb kapitálového trhu a implementované společnostmi Euroclear i Clearstream.

Tým A&O na této transakci vedl partner Petr Vybíral, který spolupracoval se seniorním advokátem Tomášem Kafkou a koncipientem Janem Mourkem. Poradenství v oblasti německého práva poskytovali partner Stefan Henkelmann a counsel Jens Nollmann.

Předchozí

V Eversheds chceme právníky, kteří s námi hodlají vyrůst až do nebes

Štilec: Nefunkční stavební zákon cítíme v peněženkách všichni

Další