« Zpět
 

Advokáti řeší Sberbank. A Arrows věnuje peníze od ruských klientů Ukrajině

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Válka na Ukrajině je logicky stále tím nejzásadnějším, co se nyní děje a platí to rovněž pro advokacii. Odchod z ruského trhu oznámila například poradenská skupina EY. Advokáti dál sepisují návody na řešení právně složitých situací spojených s uprchlictvím i zaměstnáváním cizinců a rovněž hmotně pomáhají.

 

Vyšlo březnové číslo Lawyers & Business!

   

Editorial Jana Januše – Válka na Ukrajině má a bude mít výrazné dopady na celý svět, na jeho fungování i na jeho plány. Znovu se tak otevře debata o klimatické regulaci a udržitelnosti, které jsme věnovali hlavní téma březnového čísla magazínu Lawyers & Business.

 

Nejvyšší soud dovolil dědit muži, který umožnil sebevraždu na smrt nemocnému otci

   

Nejvyšší soud se nedávno zastal muže, který umožnil svému na smrt nemocnému otci sebevraždu. Jeho emeritní místopředseda Roman Fiala totiž občanský zákoník vyložil odvážně a proti dosavadní praxi, a tak člověku, který si za své jednání už dříve vyslechl odsuzující trestní rozsudek, alespoň umožnil po tatínkovi dědit.

 

Kauza století: ČR versus Lichtenštejnci

   

„Když lichtenštejnská strana říká, že s dekrety nemá nic společného, dekretům neškodí. Dekrety v současnosti zpochybňuje stávající český pokus rozšířit jejich aplikační rozsah tak, aby se na základě čistě etnických kritérií týkaly občanů a hlavy neutrálního státu,“ říká Maximilian Schaffgotsch, právní poradce Nadace knížete z Lichtenštejna.

 

Zákoucký: Dentons se co do kvality práce chce stát jedničkou trhu 

Advokátní kancelář Dentons se hned zkraje roku výrazně zapojila do klání o právní personálii letoška. To když oznámila příchod jednoho z nejvýznamnější technologických právníků Zdeňka Kučery. Brzy ohlásí rovněž nástup partnerky v další praxi.

 

Co je nového v Unii podnikových právníků?

   

Lawyers & Business navázalo pro letošní rok partnerství s Unií podnikových právníků ČR. Pravidelně se tak setkáváte s obsahem představujícím její činnost i členy. Pokračujeme vizitkami viceprezidentek Jiřiny Králové a Kláry Novotné a hospodáře Unie Richarda Bačka.

 

PRK spolupracovala s Freshfields na refinancování Tristone

   

PRK týmy v Praze a Bratislavě poskytovaly právní poradenství - společně s týmy Freshfields z Vídně, Madridu, Milána a Paříže - společnosti TriStone Flowtech Holding (Tristone) a jejím dceřinným společnostem ze skupiny Tristone Group, která je mezinárodním dodavatelem automobilového průmyslu a kterou vlastní čínská společnost Zhongding, ve všech otázkách českého a slovenského práva při refinancování v hodnotě 80 milionů euro.

 

Šimáčková, Netolický nebo Šuk. Letošní Právní prostor láká na právní hvězdy

   

Tradiční právní akce se vracejí do starých kolejí. Například kongres Právní prostor, který letos proběhne za mediálního partnerství Lawyers & Business, láká po vynucené koronavirové pauze na opravdu hvězdné přednášející z mnoha různých oborů. 

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>