« Zpět
 

Nové LB: O TW, Hajduk & Partners nebo Drobiš & Novotný

Červnové číslo Lawyers & Business přináší velké rozhovory: například o fungování Real Estatu v Taylor Wessing, 25 letech kanceláře Hajduk & Partners nebo o dalším růstu a směřování kanceláře Drobiš & Novotný. Je toho ale jako vždy daleko více.

 

AI a podnikoví právníci: Vloni experimenty, teď nedílná součást práce

Umělá inteligence přinesla do právního světa svěží vánek. Zatímco před rokem ji podnikoví právníci spíše jen testovali, dnes se bez ní většinou neobejdou. Do budoucna plánují i její širší využití. AI je priorita také pro samotnou Unii podnikových právníků ČR, která má dokonce svůj AI Tým.

 

Štilec: Stavebnictví čeká zelená budoucnost

Ve stavebnictví, developmentu a stavebním právu je v poslední době hodně živo. Advokátní kancelář Štilec & Partners se ve spolupráci s Národním centrem Stavebnictví 4.0 rozhodla zmapovat některé související otázky. V našem třídílném Q&A seriálu začínáme ESG, v červnu budeme pokračovat rozborem změn ve stavebním zákoně, které budou účinné od 1. července, a právě v červenci navážeme nájemními tématy.

 

Inzerce.

 

Kancelář Ciprýn, Kiršner rychle vyrostla. Její hodnota je přes 142 milionů

Advokátní kancelář Ciprýn, Kiršner a partneři loni významně vyrostla. „Dosáhli jsme obratu ve výši 48 milionů korun a díky optimalizaci nákladů se nám podařilo zvýšit zisk o 17 procent ve srovnání s předchozím rokem. Naše hodnota byla v září 2023 znaleckým posudkem stanovena na částku přesahující 142 milionů korun,“ uvedla kancelář pro Lawyers & Business.

 

Advokátní kanceláře roku: Prohlédněte si oceněné

Mediální skupina A 11 a redakce magazínu Lawyers & Business vyhlásila třetí ročník projektu Advokátní kanceláře roku. Advokátní kanceláří roku 2023/2024 je podle Lawyers & Business PRK Partners, mezi oceněnými advokáty najdeme Marcelu Káňovou z Rowan Legal, Bořivoje Líbala z Eversheds Sutherland nebo Erwina Hanslika z Taylor Wessing. V rámci projektu bylo představeno rovněž 100 nejzajímavějších a nejinspirativnějších advokátních kanceláří na českém trhu pro období 2023/2024, z jejichž názvů je tradičně vytvořený cover právě vydávané ročenky a speciálu magazínu Lawyers & Business Advokátní kanceláře roku 2023/2024. Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního předávání cen a pusťte si i následující video:

 

Rowan Legal jinak a povedeně, Urban legal s posilou

Rowan Legal změnila svou vizuální identitu a hodně se jí to povedlo. Urban legal hlásí významnou personálii. A mezi Právníky roku se letos sešlo hned několik legend a výsledky odhalily i to, že doslova notář Martin Foukal už rovněž patří mezi emerity, i když by to do něj jen málokdo řekl.

 

Inzerce.

 

Prarodiče mi chtějí darovat dům. Jak to udělat?

Mladý svět, který stejně jako Lawyers & Business vydává Mediální skupina A 11, pokračuje ve spolupráci s advokátní kanceláři Drobiš & Novotný v sérii právních otázek a odpovědí na situace, které může řešit kdokoliv z nás. Ptá se Marek z Jičína: „Prarodiče mi chtějí darovat dům. Požádali mě, ať vše vyřídím. Jak zajistit snadný převod? Rád bych pro ně nechal zřídit také věcné břemeno.“

 

Aegis Law radila Nadaci sv. Ludmily ohledně stavebního záměru na logopedickou školu

Regulatorní tým advokátní kanceláře Aegis Law zaměřený na stavební právo poskytoval právní poradenství Nadaci sv. Ludmily, jejímž zakladatelem je Arcibiskupství pražské, v řízení o povolení stavebního záměru Logopedické školy svaté Ludmily v Klecanech. Právní tým Aegis Law vedl partner Vojtěch Faltus za spolupráce s koncipientkou Terezou Žůrkovou.

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>