« Zpět
 

Co najdete v novém Lawyers & Business?

„Pracovní právo je plné emocí, a i proto se mu věnuji,“ říká v našem hlavním partnerském rozhovoru Janka Brezániová, partnerka kanceláře Taylor Wessing, jež zároveň pro toto číslo Lawyers & Business připravila obsáhlou analýzu změn, které přináší aktuální novela zákoníku práce.

 

Jak to bude s dohodáři po velké novele a co to může znamenat

Řada nových povinností práci na základě dohod pro zaměstnavatele prodraží, a především zvýší administrativní náročnost ohledně práce na základě dohod. Dohody také už nebudou tak flexibilním nástrojem.

 

Inzerce.

 

Rozešli se Kroupa a Helán i Myšáková a A&O

Dlouholetá advokátka a v posledních letech counsel Allen & Overy Petra Myšáková mění kancelář. Pavel Kroupa jde dál bez Jiřího Helána.

 

White & Case radila Energo-Pro při unikátní emisi dluhopisů

White & Case poskytovala poradenství společnosti Energo-Pro v souvislosti s emisí seniorních nezajištěných dluhopisů v objemu 300 milionů eur, splatných v roce 2035. Na dluhopisy se vztahuje záruka poskytnutá United States International Development Finance Corporation, což z této transakce činí první svého druhu v Evropě.

 

Inzerce.

 

Nová aliance: Eversheds spolupracuje s čínskou King & Wood Mallesons

Nové partnerství poskytne klientům obou právních firem služby více než šest tisíc právníků. Klienti King & Wood Mallesons budou nově spolupracovat s Eversheds Sutherland v Evropě, na Středním východě, v Africe a Jižní Americe. Klienti Eversheds Sutherland budou využívat King & Wood Mallesons pro zajištění právního poradenství v Číně.

 

Brezániová: Pracovní právo je plné emocí, a i proto se mu věnuji

Partnerka kanceláře Taylor Wessing Janka Brezániová vede v České republice týmy zaměřené na právo obchodních společností, M&A a pracovního práva. V rámci jeho uplatňování je stále obvyklejší i zapojení psychologů nebo mediátorů.

 

Inzerce.

 

Havel překročil půl miliardy, v Rödlovi se povyšovalo

Po kanceláři Havel & Partners, která oznámila před pár dny obdivuhodné tržby za první pololetí, hlásí velké povyšování také Rödl & Partner. Česká advokátní komora představila nová pravidla pro advokátní úschovy.

 

Hlaváčková: Pracovní právo je prostě můj život

Členka vedení Unie podnikových právníků Jitka Hlaváčková se stala Právníkem roku 2022 v kategorii pracovní právo. Je tak již třetím podnikovým právníkem za posledních deset let, jenž tuto prestižní cenu, o kterou mezi sebou soutěží všechny právnické profese, obdržel. Co na ocenění říká? A jak se dívá na novelu zákoníku práce?

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>