« Zpět
 

Januš: Poledník ústavním soudcem nebude. A do advokacie míří posily

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Bývalý místopředseda ČAK Petr Poledník se ústaním soudcem nestane už jen proto, že není žádný důvod, aby jím byl. Zajímavé jsou rovněž další zprávy z advokacie: zkoušky teď skládal rekordní počet koncipientů, chystá se „advokátní Lex Ukrajina“ a kancelář Wolf Theiss přistoupila k opravdu výraznému rebrandingu.

 

Gawlasová a Věžníková přecházejí do Deloitte Legal

   

Advokátní kancelář Deloitte Legal významně posiluje v oblasti Digital a TMT. Do vedení svého týmu specializovaného na tuto problematiku přivítá jednu z nejzkušenějších TMT advokátek, Hanu Gawlasovou. Přichází z globální advokátní kanceláře Squire Patton Boggs.

 

Nastupující generace: Alice Pflanzer a Robert Reiss z PRK

   

awyers & Business představuje ve spolupráci s partnery nastupující generaci právníků. Začínáme v PRK Partners, a to s advokáty Alicí Pflanzer a Robertem Reissem.

 

Endors má nového partnera. Dřív pracoval pro Tomana

   

Novým partnerem advokátní kanceláře endors se stal Petr Motyčka. Odborník na trestní právo zastřeší kompletní řízení a rozvoj služeb v tomto právním odvětví, které pro kancelář představuje další rozšíření specializace. Příchod Petra Motyčky tak přímo souvisí s dlouhodobým cílem endors poskytovat klientům komplexní právní servis. Motyčka dosud působil v kanceláři Toman & Partneři.

 

Inzerce.

     
 

Počet firemních žadatelů o insolvenci postupně roste

V prvním čtvrtletí roku 2022 obdržely soudy celkem 5881 návrhů na insolvenci, což znamená meziroční pokles o 10,5 procenta. Ubylo především žadatelů z řad fyzických osob, v případě firem naopak počet podaných insolvenčních návrhů postupně roste. Zatímco v prvních třech měsících roku 2021 bylo ze strany právnických osob podáno 270 insolvenčních návrhů, v prvním čtvrtletí letošního roku to bylo 286.

 

Předmanželské smlouvy uzavírá téměř čtvrtina párů, podíl ale po několika letech poprvé klesl

   

Za loňský rok uzavřelo v České republice tzv. předmanželskou nebo manželskou smlouvu 23 procent párů. Podíl tak poklesl z 23,3 procent v roce 2020, kdy stejně jako v předchozích letech zájem o uzavření předmanželských nebo manželských smluv stále rostl – o rok dříve v roce 2019 tyto smlouvy uzavřelo 20 procent párů. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad, tak i přes aktuální mírný pokles čísla ukazují, že se Češi naučili být více opatrní a řeší i právní ochranu majetku.

 

Se Sniehottou a Vajdou spolupracuje nový advokát

   

„V rámci dalšího rozvíjení naší advokátní kanceláře navíc zužitkujeme jeho zkušenosti se samostatným vedením právní agendy a týmu juniorních kolegů,“ doplňuje Lukáš Vajda, advokát a spolumajitel Sniehotta & Vajda Legal.

 

Petra Karabut povýšila ve Weinholdech

   

Weinhold Legal povýšila zkušenou advokátní koncipientku Petru Karabut na pozici senior associate. „Petra se velmi rychle zapracovala a skvěle zapadla do našeho týmu. Je to velmi talentovaná mladá právnička a já se velice těším na další spolupráci s ní,“ uvedl partner Martin Lukáš.

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>