« Zpět
 

Ministr Balaš, nová ombudsmanka i katedry na pražských právech

České předsednictví Evropské unii začíná  ve vládě s jedním právníkem oproti původnímu očekávání navíc, což není vůbec špatná zpráva. Nový ministr školství Vladimír Balaš bude naopak chybět Právnické fakultě UK, jejíž Akademický senát potvrdil rovněž těsně před prázdninami výrazné organizační změny. Spočívají například ve vzniku dvou nových kateder nebo v obsazení místa ombudsmanky.

 

Vyšlo letní dvojčíslo Lawyers & Business!

   

Nahradí někdy umělá inteligence právníky? Vezme jim práci, nebo jim ji spíše do budoucna usnadní? I na tyto otázky jsme se zaměřili v novém čísle Lawyers & Business. Nabízíme související postřehy řídících partnerů z fungování mnoha advokátních kanceláří v České republice, ale také podrobné analýzy.

 

Unie rozjela mentoringový program pro podnikové právníky

   

Unie podnikových právníků připravila vůbec první mentoringový program pro firemní právníky. Je určený všem, kteří jsou na začátku své kariéry, aspirují na manažerskou pozici nebo se chtějí posunout dál.

 

UEPA: Baví nás rozmanitost naší práce daná jejím mezinárodním dosahem

   

Advokátní kancelář UEPA v současnosti zaměstnává 30 lidí, plánuje ale výrazný růst, říká v našem partnerském rozhovoru partner kanceláře Lars Klett.

 

Inzerce.

     
 

Ministerstvo spustilo nové seznamy znalců a tlumočníků

Ministerstvo spravedlnosti ČR spustilo nový seznam znalců, znaleckých kanceláří a znaleckých ústavů a nový seznam soudních tlumočníků a soudních překladatelů. Jedná se o informační systémy veřejné správy, které nahradí dosavadní evidenci znalců a tlumočníků a seznam znaleckých ústavů.

 

Havel má dva nové partnery, celkem povyšuje 14 právníků

   

V advokátní kanceláři Havel & Partners je již tradičně začátek druhého pololetí spojený s vlnou kariérních postupů. Novými partnery kanceláře se k 1. červenci 2022 stávají Martin Ráž a Dalibor Kovář a kariérně postupuje i dalších 12 právníků na třech úrovních seniority.

 

Šéf daňových sporů BDO Křivánek je nově advokátem

   

Vít Křivánek, daňový poradce společnosti BDO Česká republika, ke svému dosavadnímu profesnímu statusu nově přidává také titul advokáta. Ve své praxi se zaměřuje na oblast správy daní a daně z přidané hodnoty, kde naplno využije kombinaci právního a ekonomického vzdělání.

 

Zákon o významné tržní síle nově dopadne i na menší odběratele

   

Analýza Noerr – Zákon č. 395/2009 Sb., o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů a jejím zneužití byl přijat za účelem zamezení zneužívání postavení silnější smluvní strany v dodavatelsko-odběratelských vztazích a doposud mířil zejména na velké potravinářské řetězce, tj. společnosti s ročním obratem nad pět miliard korun. Novela zákona ale bude nově regulovat již odběratele od obratu 50 milionů korun.

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>