« Zpět
 

Jak číst výsledky Chambers? A má Stanjura pravdu, když útočí na advokáty?

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Jak číst výsledky Chambers? Tak, že mezinárodní hodnotitelé mají za nejlepší kanceláře v Česku právě ty mezinárodní, ale prosazují se mezi ně postupně i ty české, zvláště ve specifických kategoriích. Advokátní stav pak dál řeší problémy se Sberbank, což přináší i slovní přestřelky s politiky. Naopak mír zavládl s Člověkem v tísni, což je dobře.

 

Vávra vyzval soudce, aby se nesoudili o peníze. Kvůli Ukrajině

   

Prezident Soudcovské unie vyzývá soudce, aby nepodávali kvůli svým platům žaloby na stát s ohledem na probíhající konflikt na Ukrajině a dopadům na Českou republiku. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek tuto iniciativu oceňuje.

 

ČAK: Ministr financí si za stát umyl ruce nad osudem advokátních úschov

   

ČAK opakovaně žádá, aby stát převzal garanci za vyplacení celého objemu vkladů na advokátních úschovách. Jinak i v důsledku nečinnosti státu může být narušena důvěra klientů v úschovy u třetích osob během provádění transakcí, a bezpečné a transparentní vypořádávání finančních transakcí může být v budoucnu netransparentně obcházeno.

 

Jeden svět představuje Soudce pod tlakem v Polsku nebo spor o Krymský poklad

   

Téma lidských práv a jejich porušování získává v posledních týdnech vzhledem k útoku Ruska na Ukrajinu i jeho zásahům proti vlastním demonstrantům více pozornosti. Problému se věnuje rovněž letošní ročník festivalu Jeden svět. Vybrali jsme pro vás z jeho programu pět filmů s výrazným justičním či advokátním přesahem.

 

Inzerce.

                      
 

Havlíček: Sledujte přiměřenost právní regulace

Pseudolegislativní dostihy minulého volebního období (byť objektivně zkreslené vpádem koronaviru do zdejší kotliny) sice polevily, ale obava z toho, že po nádechu budou pokračovat, zůstává. Myslím, že o to důležitějším úkolem projektu Stálé konference českého práva pro letošní rok je přispět k obraně principu přiměřenosti právní regulace.

 

Vrchní soud chystá konferenci o online soudnictví

   

Vrchní soud v Praze uspořádá příští týden konferenci Online soudnictví: Slepá cesta nebo budoucnost? Akce se lze po registraci účastnit rovněž online. Vystoupí na ní například předseda Vrchního soudu v Praze Lubomír Dörfl, prezident ICT unie Zdeněk Zajíček, přední expert na technologické právo Radim Polčák nebo partner Bird & Bird Vojtěch Chloupek.

 

bpv radila J&T Real Estate při vyjednávání nájmu

   

bpv Braun Partners poskytla společnosti J&T Real Estate CZ právní poradenství při vyjednávání nájmu kancelářského projektu Red Court v Praze – Karlíně. Z nemovitostního týmu bpv se o právní poradenství postaral partner Miroslav Dudek a advokátka Pavlína Tejralová.

 

ManpowerGroup: Zaměstnavatelé teď plánují velké nábory

   

Zaměstnavatelé v České republice hlásí pro druhé čtvrtletí 2022 silné náborové plány. 33 % zaměstnavatelů očekává nárůst počtu zaměstnanců, 21 % předpovídá jejich snížení a 40 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Na základě těchto údajů vykazuje Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro první čtvrtletí 2022 hodnotu +12 %.

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>