Allen & Overy pracovala pro Maspex na akvizici Becherovky

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství společnosti Maspex Group, největší soukromé společnosti v potravinářském průmyslu v Polsku a jedné z největších ve střední a východní Evropě, při akvizici značky Becherovka a souvisejících aktiv od společnosti Pernod Ricard, včetně výrobních a logistických zařízení v Karlových Varech.

Becherovka je legendární bylinný likér a nejstarší značka alkoholu v České republice. Tato transakce představuje 21. akvizici společnosti Maspex a 12. akvizici provedenou v zahraničí. Dokončení transakce podléhá ještě obvyklým podmínkám a očekává se, že k němu dojde do konce června 2024.

Tým A&O vedla z varšavské kanceláře seniorní advokátka Joanna Kaleta pod dohledem korporátního partnera Jaroslawa Iwanického a jeho členy byli advokáti Jan Spierzak a Mateusz Kwolek. Varšavský tým pro hospodářskou soutěž tvořili partnerka Marta Sendrowicz, seniorní advokátka Olga Wiśniewska-Łukasiuk a advokát Jacek Mainardi.

Korporátní tým pražské kanceláře A&O tvořili seniorní advokát Jakub Čech a koncipient Jan Spousta. Seniorní advokátka Ivana Halamová Dobíšková poskytovala poradenství v oblasti českého soutěžního práva.

Poradenství v oblasti francouzského práva poskytoval korporátní tým pařížské kanceláře A&O ve složení partner Marc Castagnede, advokát Antoine Messent a counsel Laurie-Anne Ancenys. Seniorní advokátka Andrea Dufaure a konzultantka A&O Marianne Delassaussé poskytovaly poradenství v oblasti francouzského práva duševního vlastnictví. Poradenství v oblasti německého práva duševního vlastnictví poskytovala seniorní advokátka Anna Kräling.

Jarosław Iwanicki k transakci uvedl: „Jsme rádi, že jsme mohli společnost Maspex Group podpořit při akvizici ikonické značky Becherovka. Tato transakce je příkladem celoevropského působení A&O a hladké spolupráce mezi našimi kancelářemi.“

Předchozí

Koruna posílila. Pomohl růst akciových trhů

Prognóza: HDP v Česku vzroste, inflace se sníží

Další