Allen & Overy radila České spořitelně při financování Mixitu

|

Advokátní kancelář Allen & Overy radila České spořitelně při financování akvizice cílové společnosti, včetně refinancování její existující zadluženosti, a to v celkovém objemu 370 milionů korun. Kupujícím je společnost ze skupiny Mixit. Cílová společnost vlastní nemovitostní areál v Praze, který skupina Mixit zamýšlí využít pro svou expanzi.

Mixit.cz je první česká služba, která nabízí zákazníkům možnost namíchat si müsli směs podle vlastní chuti. Sortiment Mixit se od svého vzniku rozrostl také o snídaňové kaše, nápoje, oříšková másla, müsli tyčinky, sušenky, čokolády, směsi ovoce a oříšků, cestovní balení do kapsy nebo již předem namíchané směsi. V České republice firma působí od roku 2010. Jejími zakladateli jsou Martin Wallner a Tomáš Huber. Společnost působí na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. V roce 2016 tým Mixit získal cenu EY Začínající podnikatel roku 2015.

Ondřej Babouček, Senior Manager, Acquisition and Leveraged Finance České spořitelny, k transakci sdělil: „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit našeho dlouholetého významného klienta – skupinu Mixit a poskytnout mu nové financování, které je klíčové pro jeho další růst. Profesionální podpora týmu Allen & Overy velmi přispěla k hladkému průběhu a úspěšnému uzavření celé transakce, která byla kombinací share dealu, asset dealu a refinancování existující zadluženosti.“

Na transakci se podílel tým Allen & Overy ve složení counsel Silvie Horáčková, advokátka Barbara Midová a koncipient Jan Engelmann.

Předchozí

Matzner: Jak si nenechat ukrást nápad

Radkovičová: Náklady, které v byznyse neškrtejte

Další