« Zpět
 

Mečl odtajnil své nové spolupracovníky, Radkovičová plánuje Legal Business Day

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce a v posledních letech advokát Stanislav Mečl odhalil podrobnosti o změnách ve své advokátní praxi. Tu nově vykonává pod značkou Suchanová Mečl Legal společně se Zuzanou Suchanovou, která je rovněž managing partnerkou jejich kanceláře.

 

Jak vypadá nová legislativa reagující na válku na Ukrajině?

   

Nové zákony (prozatím dočasné do 31. března 2023), které upravují některé otázky týkající se postavení uprchlíků z Ukrajiny, nabyly účinnosti vyhlášením ve Sbírce zákonů, tedy v pondělí 21. března. Právníci z advokátní kanceláře Noerr Barbora Šafaříková a Matěj Korduliak nabízejí základní shrnutí těchto zákonů a jejich dopadu na uprchlíky.

 

Kdy a jak odpovídají zaměstnanci zaměstnavatelům za škodu?

   

Analýza Jiřího Matznera – Přestože má zaměstnanec při výkonu svých pracovních povinností vůči zaměstnavateli podřízené postavení a je povinen práci vykonávat výhradně dle jeho pokynů, neznamená to, že by zaměstnavateli neodpovídal za škodu vzniklou při výkonu pracovních povinností.

 

Změny zelené taxonomie: Cesta k uhlíkové neutralitě, či zkáza české energetiky?

   

Analýza Tomáše Sequnse – Na samém sklonku roku 2021 zveřejnila Evropská komise návrh změn takzvané zelené taxonomie EU. Počáteční nadšení komentátorů nad tím, že Evropská komise souhlasila s výstavbou nových českých jaderných zdrojů i plynových elektráren, brzy vystřídalo rozčarování.

 

Česko čeká nová úprava nekalých obchodních praktik

Nová právní úprava nekalých obchodních praktik v potravinářském řetězci se na vládní úrovni připravuje již delší dobu. Novela přináší zásadní opatření, která se výrazně dotknou obchodních modelů a prodejních nástrojů používaných při dodávkách potravin. Sankce za porušení zákona činí až 10 milionů korun nebo 10 procent ročního obratu odběratele. Na změny upozorňuje advokátní kancelář dubanska & co.

 

Clifford Chance radila při prodeji Charles Square Centra

   

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti Commerz Real AG v souvislosti s prodejem administrativně obchodní budovy Charles Square Center. Kupujícím je uzavřený evropský realitní fond zastoupený společností KGAL Investment Management.

 

JŠK radila Genesis Growth při akvizici většiny HC electronics

   

Advokátní kancelář JŠK poskytla právní poradenství investičnímu fondu Genesis Growth Equity Fund I při akvizici majoritního podílu ve společnosti HC electronics s.r.o. Součástí transakce byla komplexní právní prověrka, strukturování a poradenství v souvislosti s akvizičním financováním.

 

CEE Attorneys pracovala pro Behavio Labs

   

Pražská kancelář CEE Attorneys zastupovala společnost Behavio Labs, která se zabývá marketingovým výzkumem zaměřeným na lidské chování a podvědomé myšlení, při vstupu investičních fondů Presto Ventures a J&T Ventures.

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>