Clifford Chance radila Spořitelně při financování akvizice Schulte a GAF 

|

Pražská kancelář Clifford Chance úspěšně radila České spořitelně při akvizičním financování dvou významných transakcí společnosti Genesis Capital Equity v České republice. První transakce zahrnovala akvizici většinového podílu v Schulte Group, tradičním poskytovateli komplexních realizací souborů technických zařízení budov. Druhá transakce umožnila Genesis Capital investovat do společnosti GAF, renomovaného výrobce známého svými specializovanými kovovými produkty.

Strukturování obou financování bylo pečlivě navrženo tak, aby vyhovovalo jedinečným aspektům transakcí, například, že si zakladatel (zakladatelé) v obou případech ponechají významné podíly (tj. překoupení do nové struktury spolu s Genesis Capital) a nově zapojení klíčoví manažeři se stanou menšinovými investory.

Genesis Capital, private equity skupina s českým původem, poskytuje financování růstu a rozvoje malým a středním podnikům ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 Genesis Capital spravuje šest fondů soukromého kapitálu s celkovým objemem přes 350 milionů EURO, které podporují více než 70 společností.

Schulte Group je renomovaná skupina společností specializujících se na komplexní dodávky technologických celků a technického vybavení pro průmyslové, logistické a skladové prostory i pro retail parky a komerční objekty.

GAF se specializuje na komplexní zakázkovou kovovýrobu. Společnost se stala strategickým partnerem v dodávkách komponentů a zařízení pro řadu renomovaných firem v potravinářském, zdravotnickém a železničním průmyslu v České republice i v zahraničí.

Tým Clifford Chance vedl právník Dominik Vojta ve spolupráci s partnerem Milošem Felgrem a za podpory advokátní koncipientky Aleny Rumlové.

Předchozí

Češi nadále utrácí víc než loni

Analytici: Růst mezd překonal očekávání

Další