Clifford Chance radila KKCG s akvizicí Avengy

|

Clifford Chance sehrála významnou roli při poradenství skupině KKCG při nedávné akvizici 100 procentního podílu společnosti Avenga, která poskytuje komplexní softwarové inženýrství a poradenství, od fondů spravovaných společností Oaktree Capital Management a fondů spravovaných Cornerstone Investment Management.

Clifford Chance zastupoval KKCG nejen jako právní poradce kupujícího, ale také se v roli právního poradce podílel na zajištění financování. Tato poslední akvizice společnosti Avenga tak představuje důležitý milník v příběhu růstu technologického pilíře skupiny KKCG.

M&A tým Clifford Chance pracující na této transakci vedl counsel Michal Jašek s primární podporou seniorního advokáta Stanislava Holece. Finanční tým Clifford Chance vedl partner Miloš Felgr s primární podporou counsela Dominika Vojty. Interdisciplinární a mezinárodní tým dále sestával ze seniorního advokáta Eli Bursky, partnerů Alex Cook, Jonathan Dillon a Stefan Bruder, counselů Dunja Pralong – Damjanovic a Jacqueline Landells, advokátů Nikoletta Kozioł, Céline Feys, Mark Sheehy, Katarzyna Kuchta a Joanna Kamińska, ředitele Edward Page, advokátních koncipientů Dávida Hericha, Jiřího Krejči, Tomáše Kubaly a Petra Ryšiny a Nihad Agadazi.

KKCG je investiční a inovační skupina, která působí v oblasti loterií a her, energetiky, technologií a nemovitostí. Skupina KKCG, kterou založil podnikatel, investor a filantrop Karel Komárek, zaměstnává ve svých portfoliových společnostech více než 10 tisíc lidí ve 36 zemích a spravuje aktiva v hodnotě více než 8 miliard euro. IT pilíř skupiny KKCG staví na přirozených výhodách, kterými jsou velikost a zázemí skupiny KKCG, schopnost prosadit se na nových trzích a IT expertíza. Zaměřuje se na celou řadu oblastí – od vývoje aplikací, softwaru pro komerční sféru, přes systémovou integrací až po projekty digitalizace státní správy či cybersecurity.

Avenga je globální technologická a konzultační společnost s hlubokými odbornými znalostmi v řadě ekonomických odvětví, zejména ve farmacii, pojišťovnictví, finančnictví a automatizované výrobě. IT specialisté společnosti působí z 31 kanceláří po celém světě a podporují globální korporace a komplexní organizace v jejich digitální transformaci s projekty v celém digitálním hodnotovém řetězci – od digitální strategie po design uživatelského rozhraní, vývoj a nasazení jednotlivých softwarových aplikací i komplexních IT řešení. Mezi mnoho světově známých klientů společnosti Avenga patří organizace jako ABB, Allianz, GSK, Santander či Volvo.

„Avenga, přesně v souladu se strategickou vizí KKCG, přináší inovativní řešení a vysokou odbornost. Avenga, která je známá svým závazkem k nejmodernějším technologiím a přístupům zacíleným na klienta, tak zvýší naše odborné schopnosti a posílí naši pozici na trhu,“ komentoval transakci Michal Tománek, investiční ředitel KKCG.

Michal Jašek, counsel korporátní praxe pražské kanceláře Clifford Chance dodal: „Máme za sebou další úspěšnou spolupráci s naším dlouhodobým klientem. Jsme rádi, že jsme mohli KKCG radit při této strategické akvizici, to nás zavazuje k další odborné spolupráci a k budování trvalých partnerství.“

Předchozí

Českou ekonomiku mají oživit opatření NERV

Dohodáři získali nárok na dovolenou, někteří ale musí nově hradit pojistné

Další