ČNB varuje před investičními subjekty bez povolení

|

Česká národní banka (ČNB) varovala před aktivitami dvou subjektů, které nabízejí investiční služby. Společnost Quantumlux Group ani platforma Trigon Digital nemají k takové činnosti povolení, a případné investice tak nejsou ze zákona pojištěny ani jinak chráněny. Oba subjekty se také prezentují zfalšovanými rozhodnutími ČNB.

Společnost Quantumlux Group láká na možnost investování do Skupiny ČEZ a potenciálním investorům tvrdí, že ochranu jejich peněžních prostředků garantuje ČNB. Centrální banka upozornila, že podvodné nabídky na investice do akcií Skupiny ČEZ se objevily už v minulosti, podvodníci často vystupují pod pozměněným či skutečným jménem licencovaných obchodníků s cennými papíry a zneužívají i logo a oficiální barvy Skupiny ČEZ.

Platforma působící na stránkách trigon-digital.com/cz se prezentuje zfalšovaným rozhodnutím ČNB, podle kterého dostala od centrální banky souhlas ke změně právní formy obchodníka s cennými papíry. Platforma podle ČNB zneužívá obchodní jméno plzeňské společnosti Trigon celoživotní vzdělávání.

ČNB dohlíží na finanční trh a pravidelně upozorňuje na aktivity firem, které nemají potřebná povolení. Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů ČNB zveřejňuje na svém webu.

Předchozí

Soudcovská unie by podpořila stávku kvůli platům

Vláda schválila regulaci trhu s kryptoaktivy

Další