Dentons má nového patnera: Šimka z Deloitte Legal

|

Globální právní kancelář Dentons v Praze posílila od 1. února 2024 svoji praxi pro korporátní právo, fúze a akvizice příchodem partnera Davida Šimka. Na starosti bude mít střední a velké přeshraniční transakce v oblasti fúzí a akvizic se zaměřením na technologický sektor.

„Vzhledem ke svým zkušenostem se strategickým poradenstvím při lokálních i mezinárodních transakcích, David významně posílí naši M&A praxi, která je jednou z největších nejen v České republice, ale i v celé střední a východní Evropě,“ uvedl v této souvislosti Petr Zákoucký, partner a vedoucí pražské kanceláře Dentons pro korporátní právo, fúze a akvizice. „Jeho expertíza v oblasti TMT/IKT, energetiky a infrastruktury přinese našim klientům vysokou přidanou hodnotu.”

Vedle fúzí a akvizic má David Šimek také bohaté zkušenosti s nastavováním pravidel pro správu a řízení společností, strukturováním podnikatelských skupin a v oblasti firemní compliance s evropskými i českými regulacemi. Specializuje se na odvětví technologií, médií a telekomunikací / informačních a komunikačních technologií a energetiky. Doposud působil jako Senior Managing Associate pro korporátní právo, fúze a akvizice v Deloitte Legal.

„Příchod Davida Šimka je důležitým krokem při realizaci naší strategie zaměřené na rozšiřování služeb v oblasti korporátního práva, fúzí a akvizic,” dodává Jiří Stržínek, jeden ze spoluvedoucích partnerů pražské kanceláře Dentons. „Oceňujeme nadšení a energii, se kterou přichází, a spolu s klienty jsme velmi rádi, že s ním budeme spolupracovat.”

„Dentons nabízí hluboké odborné znalosti v odvětvích mého zaměření,” doplnil David Šimek. „Jsem rád, že se připojím k dlouhodobě rostoucí praxi korporátního práva, fúzí a akvizic a těším se na spolupráci s talentovaným týmem právníků, který má na prvním místě zájmy a potřeby svých klientů.”

Předchozí

Vláda projedná materiál o zavedení eura

Ministr Blažek podepsal Lublaňsko – Haagskou úmluvu

Další