DLA Piper radila s akvizicí MVV Energie CZ

|

DLA Piper poskytovala poradenství Cube Infrastructure Managers, nezávislému lucemburskému fondu zaměřenému na investice do evropské infrastruktury, při akvizici 100 procent akcií MVV Energie CZ, české dceřiné společnosti německé energetické společnosti MVV Energie AG.

Cube Infrastructure Managers prostřednictvím svého fondu Cube Infrastructure Fund III koupila jednoho z předních výrobců a distributorů tepla v České republice, který působí v 15 městech po celé zemi a dodává řešení v oblastech vytápění a energetické účinnosti do tisíců domácností a podniků v celé České republice. V roce 2021 společnost v tuzemsku prodala 690 GWh tepla a 170 GWh elektřiny a dosáhla tržeb ve výši 78 milionů eur.

Transakce byla podepsána v srpnu letošního roku a nedávno byla po splnění obvyklých podmínek uzavřena.

Tým DLA Piper vedl Country Managing Partner a vedoucí pražské praxe v oblasti korporátního práva a fúzí a akvizic Miroslav Dubovský, kterému asistovali seniorní advokáti Jan Žídek, Petr Samec, Marcel Janíček a Jan Rataj a právníci Pavlína Trchalíková, Jan Metelka a Petr Varvařovský. Pražský tým DLA Piper na transakci poskytoval nejen poradenství v oblasti korporátního práva, ale i v oblasti akvizičního financování a v dalších specializacích.

Předchozí

Chrenek, Kotrba se spojují s Tomanem

Matzner: Děti mají vedle práv i povinnosti. Zásadní je věk 13 let

Další