Endors má nového partnera. Dřív pracoval pro Tomana

|

Novým partnerem advokátní kanceláře endors se stal Petr Motyčka. Odborník na trestní právo zastřeší kompletní řízení a rozvoj služeb v tomto právním odvětví, které pro kancelář představuje další rozšíření specializace. Příchod Petra Motyčky tak přímo souvisí s dlouhodobým cílem endors poskytovat klientům komplexní právní servis. Motyčka dosud působil v kanceláři Toman & Partneři.

„Přestup k endors vnímám jako velký kariérní milník. Pozice partnera s sebou nese velkou zodpovědnost, která je navíc umocněna tím, že budu odpovídat za vznik a fungování zcela nové sekce advokátní kanceláře, včetně sestavení celého týmu,” uvádí Petr Motyčka, který se v rámci poskytování služeb korporátním klientům chce zaměřovat také na problematiku programů trestně-právní compliance. „Mým úkolem je vybudovat tým špičkových odborníků s hmatatelnými výsledky. Naším společným cílem pro následující roky pak bude dosáhnout toho, že jméno endors bude figurovat na seznamu kanceláří, které trestní právo umí na špičkové úrovni,” doplňuje Motyčka. Klíčem k úspěchu je podle něj mimo jiné velmi úzká spolupráce s klientem. Ta umožňuje pružně a efektivně reagovat na vývoj situace a dává advokátům možnost využít v každé fázi případu vše, co může pomoci k jeho úspěšnému zakončení.

Rozšíření nabídky služeb advokátní kanceláře vyplynulo mimo jiné z poptávky klientů, jejichž zpětná vazba je pro endors klíčová. „Nadále budeme pokračovat v nastaveném trendu poskytování erudovaného víceúrovňového právního poradenství českým i zahraničním klientům. Díky rozšíření týmu nově nabídneme i sporovou agendu, regulatoriku a trestní právo. Petr Motyčka vyznává hodnoty a uplatňuje postupy, které souzní s tím, jak dlouhodobě pracujeme my v endors, takže jsem přesvědčen, že máme nakročeno ke společnému úspěchu,” dodává zakladatel kanceláře Vít Kučera.

Petr Motyčka vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. První zkušenosti z praxe získal během studií jako právní asistent v advokátní kanceláři bpv Braun Partners. Následně několik let působil jako advokátní koncipient v kanceláři Toman, Devátý & Partneři, kde se zaměřoval především na oblast trestního práva a soudních sporů. Necelé dva roky se pak věnoval převážně obchodním sporům v advokátní kanceláři BBH, kde se advokátního koncipienta stal advokátem.

Později znovu nastoupil do kanceláře Toman & Partneři, kde se již jako advokát specializoval na soudní spory, trestní právo a trestní odpovědnost právnických osob. Bohaté zkušenosti má například s případy trestního stíhání spojeného se solárními elektrárnami.

V dubnu 2022 se stal partnerem v advokátní kanceláři endors (dříve k.law). Mezi klíčové specializace týmu zhruba 20 odborníků kanceláře dnes patří soudní a rozhodčí řízení, fúze a akvizice, stavebnictví či nemovitosti.

Předchozí

Petra Karabut povýšila ve Weinholdech

Gawlasová a Věžníková přecházejí do Deloitte Legal

Další