Eversheds radila TSR s akvizicí Barko

|

Eversheds Sutherland poskytovala poradenství společnosti TSR Czech Republic s.r.o. při akvizici společnosti Barko, s.r.o., největší transakci v oblasti výkupu a zpracování kovového a nekovového odpadu za posledních deset let, která posílí postavení společnosti TSR Czech Republic s.r.o. v recyklačním průmyslu a rozšíří její služby v oblasti recyklace kovového šrotu. Akvizice spojí dva etablované hráče v oboru a vytvoří synergie a příležitosti k růstu.

Společnost TSR Czech Republic s.r.o., součást nadnárodní skupiny Remondis, je předním zpracovatelem kovošrotu v České republice. Kromě toho se zabývá i výkupem kovového odpadu, papíru, plastů a skla. Zajišťuje také zpětný odběr baterií akumulátorů a elektrozařízení. Na trhu v České republice působí od roku 1991, má přes 30 poboček, ročně zpracuje 923 tisíc tun odpadu a zaměstnává přes 400 lidí.

Společnost Barko, s.r.o. vykupuje (barevné a železné kovy, kabely, baterie, elektroodpady, papír, autovraky, katalyzátory a drahé kovy) a recykluje druhotné suroviny. Na trhu působí od roku 1998 a má 7 provozoven.  

TSR Czech Republic s.r.o. při transakci úspěšně zastupoval tým pod vedením Petry Kratochvílové (Counsel) s podporou Jakuba Verlíka (Senior Associate). Soutěžní část transakce vedl Marek Bomba (Partner) s podporou Barbory Šafaříkové (Senior Associate) a Maroše Kandríka (Junior Associate).

Ján Ilavský, CFO TSR Czech Republic s.r.o. komentoval: „Eversheds Sutherland je již víc než 10 let naší dvorní advokátní kanceláří a poskytuje nám poradenství ve všech oborech práva od běžné obchodně-právní agendy přes transakce nákupu a prodeje nemovitostních celků až po litigace. Akvizice společnosti Barko, s.r.o. byla pomyslnou třešničkou na dortu ve vzájemné velmi korektní a profesionální spolupráci. Velké poděkováni patří Petře Kratochvílové a Jakubovi Verlíkovi za vedení celé právní agendy včetně due dilligence. Podobně vysoce oceňujeme práci týmu pod vedením Marka Bomby, který s kolegy Barborou Šafaříkovou a Marošem Kandríkem vedli řízení na ÚOHS.“

„Tato akvizice je pro společnost TSR Czech Republic s.r.o. významným milníkem a jsme hrdí na to, že jsme klienta mohli celou transakcí úspěšně provést,“ uvedla Petra Kratochvílová.

Předchozí

Mavericks loni navýšila obrat o téměř 50 procent

Dejte sbohem stresu z nakupování: Vše vyřeší Dárek na jistotu, rychle a bez starostí!

Další