Exekutoři varují před sofistikovanými podvody

|

Exekutorská komora ČR varuje před velmi sofistikovanou podvodnou aktivitou. Lidé dostanou SMS zprávy informující o smyšlené exekuci s tím, že si můžou dluh vyhledat na podvodné stránce s koncovkou .org, která napodobuje vzhled oficiálních stránek Exekutorské komory ČR (www.ekcr.cz) a odkazuje na jednotlivé její položky.

Na návštěvníky tak může působit velmi důvěryhodně. Na stránce se po zadání osobních údajů objeví informace o smyšleném dluhu a smyšlené exekuci. Bez ohledu na to, zda jsou zadány existující či neexistující údaje. Podvodná aplikace následně odkáže na možnost uhradit dluh.

Exekutorská komora ČR upozorňuje, že podvodná stránka nepatří Exekutorské komoře ani žádnému ze soudních exekutorů. Jde o podvodnou stránku zjevně vytvořenou za účelem vylákání finančních prostředků z důvěřivých návštěvníků. Stránky dále zneužívají osobní údaje pravděpodobně za účelem jejich vytěžení

Přijde-li vám podobná SMS zpráva, v žádném případě neklikejte na přiložený odkaz, nikdy tam nevyplňujte své osobní údaje a neprovádějte jejich prostřednictvím žádné platby. Exekutorská komora ČR se už v dané věci obrátila na odpovědné orgány. Poškozeným doporučujeme obrátit se na orgány činné v trestním řízení (Policie ČR a státní zastupitelství). Jediným oficiálním zdrojem informací o exekucích je Centrální evidence exekucí provozovaná Exekutorskou komorou ČR na www.ceecr.cz.

Předchozí

JŠK radila KB SmartSolutions při akvizici poradenského ENVIROSu

CEE Attorneys: Východní Evropa má s whistleblowingem zpoždění

Další