Genesis Capital získal Müllera z Dentons a Mikeše z KKCG

|

Do Genesis Capital, významné skupiny v oboru private equity ve střední Evropě, zamířili Petr Müller, doposud advokát mezinárodní právní kanceláře Dentons a Michal Mikeš, který donedávna působil jako senior investment associate v KKCG. Müller nastupuje na pozici Legal Counsel, aby doplnil právní tým Genesis Capital. Mikeš se stává novým Investment managerem private equity fondů Genesis Capital.

„Posílení našeho týmu o špičkové profesionály z oboru práva a financí, jakými Petr a Michal bezpochyby jsou, znamená další rozšíření našich interních kapacit nejen při posuzování a realizaci nových investičních příležitostí, ale i podpoře stávajícího portfolia investic, které v minulém roce významně narostlo. Je mi velkým potěšením je oba přivítat v týmu Genesis Capital,“ uvedl Pavel Kvíčala, právní partner Genesis Capital Equity.

Toto posílení týmu přichází v době, kdy je nejnovější fond Genesis Private Equity Fund IV disponující částkou 150 milionů eur na investice do malých a středních podniků v regionu střední Evropy v plném investičním nasazení. Petr Müller a Michal Mikeš se budou nicméně podílet i na podpoře aktivit spojených s firmami v portfoliu předchozího fondu Genesis Private Equity Fund III, jenž investoval například do společností HP Tronic / Datart, GTH Catering či Conectart. Oba fondy tak získávají přímou podporu dalších zkušených odborníků, a to zejména v oblasti fúzí a akvizic, jejich řízení a financování.

Petr Müller před zahájením spolupráce s Genesis Capital dlouhodobě působil v mezinárodní advokátní kanceláři Dentons. Jeho zkušenosti zahrnují poskytování právního poradenství v rámci mezinárodních a lokálních transakcí v nejrůznějších odvětvích, včetně dopravy a spedice, automobilového a výrobního průmyslu, TMT, energetiky, a v neposlední řadě i private equity. Vystudoval obor právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a absolvoval studijní pobyt na University of Sheffield ve Velké Británii. V roce 2022 se stal advokátem.

Michal Mikeš před příchodem do Genesis Capital sbíral zkušenosti v týmu fúzí a akvizic ve skupině KKCG, kde se zaměřoval na vyhledávání investičních příležitostí v energetickém sektoru napříč Evropou. Předtím působil pět let ve valuačním oddělení EY, kde pracoval na komplexním ocenění podniků pro české i mezinárodní klienty v různých odvětvích. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací na Finance a oceňování podniku.

Předchozí

Zákaznická zkušenost se poprvé zhoršila

Zahraniční investoři drželi státní dluhopisy v rekordní hodnotě

Další