Inovativní start-upy mohou opět žádat o peníze

|

Inovativní start-upy mohou opět žádat o peníze na své podnikání. Ve čtvrtém kole programu Technologická inkubace státní agentury na podporu investic CzechInvest je pro ně připraveno 118 milionů korun. Příjem žádostí začne 2. května a skončí 30. května. Agentura o tom informovala v tiskové zprávě. Hlásit se podle ní mohou start-upy, které se zaměřují na mobilitu, umělou inteligenci, kreativní průmysl, ekologické inovace, pokročilé technologie či ochranné a bezpečnostní materiály. Na program Technologická inkubace jdou peníze z národních zdrojů.

„V rámci projektu Technologická inkubace otvíráme další výzvu pro inovativní start-upy, které představují hnací motor vyspělé ekonomiky a zároveň se stále větší mírou začínají podílet na zaměstnanosti a hrubém domácím produktu Česka. Novou výzvou necílíme jen na současné podnikatele, ale investujeme tím i do budoucnosti, do nových nápadů a nových podnikatelských záměrů,“ uvedl generální ředitel agentury CzechInvest Jan Michal.

V prvním kole programu si podporu ve výši 98 milionů korun rozdělilo 37 start-upů ze 116 žadatelů. V druhém kole programu, které uvolnilo 138 milionů korun, uspělo 53 start-upů ze 196. Třetí kolo Technologické inkubace se podle agentury CzechInvest stále vyhodnocuje, žádostí v něm bylo podaných 169.

„V poslední, v pořadí třetí výzvě bylo vybráno 47 firem, které dostaly nejvíce bodů od odborných komisí. Nyní bude následovat formální kontrola, abychom ověřili, že budou splněny i formální podmínky. V příštích dnech budeme všem žadatelům doručovat výsledky, aby ti, na které alokace nevyšla, měli šanci přihlásit se znovu,“ uvedla náměstkyně pro technologický rozvoj v agentuře CzechInvest Tereza Kubicová.

Více informací k programu Technologická inkubace mají zájemci k dispozici na webu agentury.

Státní agentura CzechInvest byla založena v roce 1992. Pomáhá tuzemským firmám se vstupem na zahraniční trhy nebo zvýšit investiční potenciál České republiky. Za 30 let fungování CzechInvest dojednal investice za více než 1,2 bilionu korun.

Předchozí

Sněmovna podpořila dvoustupňová kárná řízení

Ošetřovné by mohli mít i živnostníci a dohodáři 

Další