Jan Frey přechází z KPMG na partnerskou pozici v Rowanech

|

Právnický tým advokátní kanceláře Rowan Legal v únoru doplní Jan Frey, který patří mezi přední tuzemské experty na fúze a akvizice (M&A). Partneři kanceláře věří, že se díky Freyově reputaci a expertize podaří tuto kategorii právních služeb Rowan Legal ještě rozšířit. Frey na své nové působiště přichází po deseti letech v manažerských pozicích u Havel & Partners a kariéře na pozici vedoucího transakčně právního týmu v KPMG.

Jan Frey se oblasti fúzí a akvizic věnuje dlouhodobě. Za svou kariéru získal řadu zkušeností při poskytování právních služeb českým klientům ze soukromého i veřejného sektoru. Spolupracoval i na mezinárodních projektech se zahraničními investory. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších tuzemských expertů na oblast fúzí a akvizic, právních auditů a procesů due dilligence.

„Transakčně právnímu poradenství jsem po ukončení studií zasvětil celou svou profesní kariéru. Vývoj zrovna v tomto právním odvětví je velice dynamický a turbulentní. Pokud se ve všech pravidlech chcete orientovat, nesmíte rezignovat na sebevzdělávání. Jen tak lze klientům poskytovat opravdu kvalitní právní služby. Je zřejmé, že v tomto ohledu jsme s Rowan Legal zajedno, což vnímám jako základ produktivní a efektivní spolupráce,“ komentuje Jan Frey.

M&A je oblastí obchodního práva, která se zaobírá především konsolidací firem a majetku prostřednictvím právních a finančních operací. To zahrnuje prodeje, koupě, spojování, rozdělování, restrukturalizace a další formy operací s firmami všech velikostí.

„Společně s dalšími partnery Rowan Legal vnímáme potřebu reagovat na zvýšenou poptávku po právním poradenství v oblasti M&A. Proto chceme nadále budovat kvalitní expertní tým a Jana Freye považujeme za opravdu prvotřídní posilu. Velké mezinárodní korporace chtějí expandovat na nové trhy a my jim chceme dodat jistotu, že i v České republice najdou spolehlivého a důvěryhodného partnera, který jim pomůže najít ta nejlepší řešení kombinující právní a daňové aspekty. V oblasti M&A jsou ale velmi aktivní i významní čeští hráči, kterým nabízíme prvotřídní služby jak lokálně, tak v zahraničí“ předestírá plány do budoucna Michal Nulíček, partner advokátní kanceláře Rowan Legal.

Jan Frey v Rowan Legal od února letošního roku posílí právě tým specializovaný na M&A. Do advokátní kanceláře, která je pro oblast fúzí a akvizic opakovaně doporučovaná českými i zahraničními žebříčky, přichází s vidinou rozšíření klientské základny o další významné společnosti z tuzemska i zahraničí. Čerpat bude především z bohatých zkušeností ze svého předchozího působení u Havel & Partners, kde strávil více než deset let. Z advokátního koncipienta se během nich propracoval až na pozici partnera pro oblast fúzí a akvizic.

Po svém odchodu z Havel & Partners působil v mezinárodní poradenské skupině KPMG, kde vedl transakčně právní tým její české pobočky. V rámci své praxe z uplynulých let spolupracoval s klíčovými hráči v odvětvích energetického, farmaceutického, automobilového, strojírenského a potravinářského průmyslu v celkové hodnotě převyšující 100 mld. Kč. Transakce zprostředkovával pro kupující i prodávající. Jan Frey taktéž přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je autorem řady odborných textů a publikací na témata z oblasti M&A.

Tým kanceláře Rowan Legal bude mít po příchodu Jana Freye 10 partnerů. V kancelářích v Praze a Brně zaměstnává více než 100 spolupracovníků, z toho více než 70 právních expertů.

Předchozí

Nový člen top managementu Asseco Solutions: Obchod je o důvěře a vytváření partnerství

Nouza: S dosavadním stavebním právem bylo potřeba zatřást

Další