Januš: Enviroprávo bude patřit k nejrentabilnějším oborům. Trh se chystá

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Tomáš Sequens je od začátku roku novým a nyní 14. partnerem kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Jeho povýšení z of counsela vyznívá symbolicky i při pohledu na celkový advokátní či dokonce poradenský trh. Sequens patří k jednomu ze stále mála českých právníků, kteří se vrcholově věnují právu životního prostředí. To se může brzy zařadit, zejména kvůli přicházejí regulaci a i jejím obecnějším trendům, k těm nejrentabilnějším a rovněž nejpotřebnějším právním oborům. Jasně to ukazují i poslední kroky Havel & Partners či White & Case. 

Tomáš Sequens má kromě práv vystudovanou i Přírodovědeckou fakultu UK a jak uvádí KŠB, „ve své praxi se zaměřuje především na oblast energetiky, těžby a zpracování nerostů a na právo ochrany a tvorby životního prostředí“. A právě témata, propojující energetiku a životní prostředí, se brzy stanou právním evergreenem a neobejde se bez nich žádná významnější advokátní kancelář.

Advokátní a poradenské firmy Havel & Partners, White & Case a PwC dokonce patří vedle největších českých bank a dalších firem a institucí, mezi nimiž je třeba Vodafone nebo ČVUT, k spoluzakladatelům platformy Climate and Sustainable Leaders Czech Republic.

„Jaká je skutečná uhlíková stopa Česka? Jakým způsobem ji vůbec firmy z různých oborů mají měřit, aby mohly přistoupit na její snižování? A jak se bude firmám dařit emise CO2 snižovat? I na tyto otázky chce dávat odpovědi unikátní platforma, která spojuje řadu vedoucích firem z několika odvětví české ekonomiky. Cíl je jasný: napomoci firmám zmapovat situaci a pomoci jim realizovat přechod k udržitelnějšímu provozu. První komplexní zpráva nazvaná Carbon Tracker 2022 bude zveřejněna již na přelomu května a června,“ uvádí o sobě platforma.  

„Přechod na udržitelné fungování je už nyní významnou výhodou v byznysu a do budoucna bude i nutností. V nicméně nevnímáme udržitelnost jen jako zásadní otázku přežití v podnikání, ale také jako obrovskou příležitost, jak přispět k transformaci celé společnosti. Lídři v jednotlivých oborech by měli jít příkladem a aktivně přispět k racionálnímu řešení této problematiky, proto jsme se zapojili do iniciativy Climate and Sustainable Leaders Czech Republic,“ říká pak Jan Koval, partner Havel & Partners.

Předchozí

Valášek: Počet žadatelů o insolvenci byl loni druhý nejnižší za posledních 10 let

Skils radí Monetě při koupi Air Bank a Home Creditu

Další