Líbal po Noerru spoluvede Eversheds, přivádí s sebou i další advokáty

|

Advokát Bořivoj Líbal se v Eversheds Sutherland ujme role co-managing partnera pražské kanceláře a bude spolupracovat s Bernhardem Hagerem, který od loňského roku vede českou a slovenskou praxi Eversheds Sutherland. Přivádí s sebou rovněž dřívější právníky Noerru, advokáty Barboru Šafaříkovou, Davida Němečka a Marka Poloniho.

„Eversheds Sutherland patří mezi špičkové mezinárodní právní firmy, cítím tak nejen nadšení, ale i velkou odpovědnost, kterou mám vůči všem svým kolegům i klientům při spoluurčovaní dalšího směru české kanceláře“, vyjádřil se Bořivoj Líbal, který byl v minulosti řídícím partnerem české pobočky mezinárodní advokátní kanceláře PricewaterhouseCoopers a spoluřídícím partnerem v advokátní kanceláři Noerr, kde působil dosud.

Současný managing partner pro Českou republiku a Slovensko Bernhard Hager uvedl: „K našemu rozvoji využíváme všech příležitostí, a to platí jak pro klienty, tak pro naše kolegy. S Bořivojem získáme bohaté zkušenosti z mezinárodního prostředí a já osobně se těším na nové impulsy a nápady.“

„Jsem rád, že se Bořivoj se svým týmem k Eversheds Sutherland připojují. Rozšíření pražské pobočky je součástí našeho celkového plánu významného růstu v rámci celé kontinentální Evropy a navazuje na naše nedávné otevření nových kanceláří v bulharské Sofii a německém Frankfurtu,“ doplňuje Ian Gray z evropského vedení Eversheds Sutherland.

Bořivoj Líbal poskytuje právní poradenství převážně zahraniční klientele a jeho hlavní specializací jsou fúze a akvizice, korporátní právo, corporate governance či smluvní právo. Na domácí scéně se soustředí zejména na české rodinné společnosti, kde zajišťuje komplexní právní poradenství. Je členem Strategické rady Centra pro rodinné firmy a rozhodcem Mezinárodního rozhodčího soudu při Českomoravské komoditní burze. Je předsedou Česko-portugalské obchodní komory a významně se tak podílí na rozvoji spolupráce obou zemí.

Barbora Šafaříková je zkušenou advokátkou a ve své praxi se zaměřuje zejména na pracovní právo. Rozsáhlé zkušenosti má také v oblasti korporátního práva a M&A, smluvního práva a hospodářské soutěže. Před příchodem do Eversheds Sutherland působila v pražských pobočkách mezinárodních advokátních kanceláří Clifford Chance a Noerr a v advokátní kanceláři Dentons v Praze a Berlíně.

David Němeček je advokát, který poskytuje poradenství v oblasti nemovitostních transakcí, vyjednávání nájemních podmínek nebo developmentu. Vedle nemovitostního práva má zkušenosti také s poradenstvím při získávání investičních pobídek. Působil od studenta, přes koncipienta až po advokáta v předních mezinárodních advokátních kancelářích, např. Kinstellar nebo Noerr.

Marek Poloni je český a slovenský advokát. Věnuje se zejména smluvnímu a korporátnímu právu se zvláštním zaměřením na digitální služby, IP/IT a ochranu osobních údajů a má zkušenosti i v oblasti M&A a finanční regulatoriky. Jako koncipent začínal v PwC Legal, jako advokát působil několik let taktéž v advokátní kanceláři Noerr.

Předchozí

Milostivé léto II začíná 1. září 2022

Na středních stavebních školách startuje výuka metody BIM

Další