Oblíbené osobní dodávce e-Rifter benzín nevoní

|

Značka Peugeot je jedním z průkopníků osobních dodávek, nabízí je už od roku 1996. Její nejnovější zástupce této kategorie, Peugeot Rifter, sklízí úspěch svou multifunkčností, modularitou a praktičností. Jeho příznivci u něj oceňují také zvýšenou světlou výšku, sedmimístné provedení, prostorný moderní interiér, objemný zavazadelník a přitažlivý design se znaky SUV.

Nedávno Peugeot oznámil, že i tento model, vyznávající tradiční hodnoty, jako jsou robustnost, praktičnost, objem a výkon, půjde v duchu nové doby. Peugeot Rifter se tedy představil jako 100% elektromobil. Ekologická varianta ovšem této osobní dodávce neubrala nic z jejích předností. Do vozu e-Rifter pořád naložíte přes 1000 litrů nákladu pod kryt zavazadelníku a dalších skoro 200 litrů vám poskytnou optimálně rozmístěné odkládací schránky. Stále můžete volit mezi dvěma délkami karoserie, byla zachována i sedmimístná úprava či tažná kapacita až 750 kilogramů.

Zásadním rozdílem mezi elektrickým e-Rifterem a klasickými benzínovými či dieselovými osobními dodávkami je pohon. E-Rifter je poháněn elektromotorem o výkonu 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí, nevydává žádný zápach a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2.

Peugeot e-Rifter ujede na jedno nabití až 280 kilometrů. Dobíjení lze řešit mnoha způsoby, od standardní, přes zesílenou zásuvku až po různé druhy wallboxů. Zvolíte-li wallbox s nižší nabíjecí kapacitou (7,4 kW), nabijete váš vůz za sedm a půl hodiny. Vyšší nabíjecí kapacita (11 kW) a trojfázové dobíjení zkrátí tento čas na přibližně pět hodin. Nejrychlejší dobití vám poskytne veřejná rychlodobíjecí stanice: 80 % už za 30 minut.

Častou obavou klientů rozhodujících se o nákupu elektromobilu je možnost zajištění tepelného komfortu. Je známo, že v chladném počasí musí posádka volit mezi dojezdem vozu a příjemnou teplotou v kabině. E-Rifter tuto otázku řeší dvěma vysoce výkonnými elektrickými ohřívači, vyhřívanými sedadly a možností přednastavení teploty pomocí aplikace v telefonu.

Peugeot e-Rifter má díky svému zcela bezemisnímu provozu přístup k různými privilegiím, jako je parkování zdarma na modrých zónách, osvobození od dálničních poplatků apod. Za tyto výhody ovšem nemusel platit žádnými kompromisy z hlediska vlastností, pro které zákazníci osobní dodávky vyhledávají. Cestující mají k dispozici 5 nebo 7 sedadel. Ve druhé řadě lze pohodlně umístit až tři dětské sedačky. Sedadla lze snadno sklopit do roviny pomocí ovladače „Magic Flat“ umístěného v zavazadlovém prostoru. Navíc jsou posuvná, takže se dokážou přizpůsobit situaci pro objemnější zavazadelník nebo větší prostor pro nohy cestujících. Nakládání dlouhých předmětů usnadňuje možnost sklopit přední sedadlo spolujezdce. A zavazadlový prostor? Ten je více než štědrý. Maximální objem při sklopených sedadlech dosahuje až čtyři tisíce litrů!

První cena startuje na 840 000 Kč, přičemž se jedná o vyšší úroveň výbavy Allure. V ceně má zákazník osmiletou záruku na baterii a pětiletou smlouvu Optiway Servis, která pokrývá veškeré servisní úkony včetně materiálu a práce. Prvních sto kupujících ušetří díky bonusové nabídce Kredit 10 000 Kč za veřejné dobíjení.

Pokud chcete poradit s výběrem či provozem elektromobilu, nebo potřebujete pomoc s řešením dobíjení, navštivte stránky PeugeotElektromobilita.cz

Předchozí

Januš: Právníci budou pro Ukrajinu stále důležitější. Ukrajinský desk vzniká v Arrows

Šafaříková v Noerru povýšila

Další