Podnikatelská akademie odhalí dětem taje byznysu

|

Ve čtyřech základních školách v Pardubicích se uskuteční podnikatelská akademie. Půjde o pilotní projekt. Ve dvou vyučovacích hodinách se děti dozví základy podnikání. Kurz bude určený pro žáky osmých a devátých tříd, kteří si vybírají své budoucí povolání. ČTK to řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (Žijeme Pardubice/SOCDEM).

„Tipujeme si čtyři základní školy, cílovou skupinou jsou žáci osmých a devátých tříd, kteří přemýšlí, kam půjdou na střední školu. Není to jen o velkých korporátních firmách, ale také o živnostnících a menších podnicích, kteří pak utvářejí ekonomiku i třeba na území města Pardubic,“ řekl Rychtecký.

Workshop Objev v sobě podnikatele zajistí Pardubický inkubátor P-PINK. Téma podnikání je ve školních osnovách jako nepovinné, žákům se ale informace mohou hodit. Podnikatelské akademie pro žáky budou nejen v Pardubicích, ale také v Chrudimi, Moravské Třebové a Chocni, řekla Kateřina Koubová z podnikatelského inkubátoru.

„Na workshopu si žáci zkusí vymyslet vlastní podnikatelský nápad. K tomu jim pomůže cvičení generátor nápadů. Následně si děti vyberou svůj nápad a prezentují ho před žáky, kteří dávají samolepky projektům, které je zaujmou. Tím si každý žák může ověřit, jestli je jejich nápad zajímavý i pro ostatní, což je vlastně přenesený průzkum trhu, který musí každý začínající podnikatel udělat,“ řekla Koubová.

Předchozí

Restart ekonomiky? Česko čeká ještě dlouhá cesta

Zásadní argumenty proti přijetí eura neexistují, říká bývalý eurokomisař

Další