Pojišťovna roku 2023: Kdo se stal vítězem

|

Vítězem ocenění Pojišťovna roku 2023 se staly pojišťovny skupiny Vienna Insurance Group. Ve čtyřech kategoriích získala tři prvenství Kooperativa, další Česká podnikatelská pojišťovna. V soutěži specializovaných pojišťoven prvenství obhájila ERV Evropská pojišťovna. Výsledky 23. ročníku soutěže, v níž pojišťovny hodnotili pojišťovací makléři, oznámila Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), která soutěž pořádá.

Mezi prvních pět pojišťovacích makléřů roku 2023 se v soutěži zařadily společnosti Insia, OK Group, Petrisk, Renomia a Respect.

„Letošní výsledky znovu ukazují, že postavení pojistitelů na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva zejména v době, kdy se podmínky pro podnikání v tomto segmentu ekonomiky neustále zpřísňují, hlavně kvůli regulaci přicházející z Bruselu,“ zhodnotil 23. ročník ankety Pojišťovna roku předseda AČPM a zakladatel soutěže Ivan Špirakus.

Kooperativa zvítězila v pojištění průmyslu a podnikatelů, v pojištění občanů a v životním pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna, která byla kromě životního pojištění ve všech kategoriích druhá, vyhrála v autopojištění. Tam se umístila před Kooperativou a Generali Českou pojišťovnou. Ta byla ve všech kategoriích třetí. V životním pojištění byla druhá Allianz.

„Hodnocení makléřů je důležitou zpětnou vazbou pro pojišťovny, až už z pohledu klientské vstřícnosti, nebo inovativnosti nabízených produktů. Ocenění v této anketě nejsou jen uznáním pro jednotlivé pojišťovny a makléře, ale také potvrzením toho, že naše snahy mají pozitivní dopad na celý trh a jeho dlouhodobou stabilitu,“ uvedl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek.

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů také tradičně udělilo čestný titul osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Do pomyslné síně slávy byl uveden Zdeněk Tuček, jeden z iniciátorů založení AČPM před třiceti lety a také její v pořadí druhý předseda. Tuček byl celou profesní kariéru v pojišťovnictví, ať už jako makléř, nebo manažer pojišťoven.

Skupina VIG patří k největším pojišťovnám ve střední a východní Evropě. Tvoří ji asi 50 firem ve 30 zemích a má více než 25.000 zaměstnanců. V České republice vlastní pojišťovnu Kooperativa a spolu s Českou podnikatelskou pojišťovnou má na českém pojišťovacím trhu asi třetinový podíl.

Předchozí

Vyhláška o požadavcích na výstavbu úspěšně prošla notifikací

Soudce Nejvyššího soudu Simon se zúčastnil konference v Lotyšsku

Další