Šéf daňových sporů BDO Křivánek je nově advokátem

|

Vít Křivánek, daňový poradce společnosti BDO Česká republika, ke svému dosavadnímu profesnímu statusu nově přidává také titul advokáta. Ve své praxi se zaměřuje na oblast správy daní a daně z přidané hodnoty, kde naplno využije kombinaci právního a ekonomického vzdělání.

V poradenské společnosti BDO, kde působí od roku 2015, se Vít Křivánek jako vedoucí daňových sporů podílí na zastupování klientů v daňových řízeních před správcem daně, hájí práva daňových subjektů před správními soudy, sepisuje správní žaloby a podílí se na zpracování kasačních stížností k Nejvyššímu správnímu soudu.

Svou kariéru započal v roce 2013, kdy po úspěšném ukončení magisterského studia na Právnické fakultě MU a inženýrského studia na Ekonomicko-správní fakultě MU nastoupil do Legislativního odboru Ministerstva financí ČR. Tam se zabýval především přípravou a zpracováním daňových zákonů – mnohé části dnes jejich platného znění pochází právě z pera Víta Křivánka. Na ministerstvu financí působil do roku 2015, odkud přešel do společnosti BDO.

Předchozí

Ministerstvo spustilo nové seznamy znalců a tlumočníků

UEPA: Baví nás rozmanitost naší práce daná jejím mezinárodním dosahem

Další