Tušakovský je novým daňovým ředitelem v Havel & Partners

|

Specializovaný tým advokátní kanceláře Havel & Partners pro oblast daní od března 2023 posílil na pozici daňového ředitele Petr Tušakovský, který se zaměřuje zejména na komplexní poradenství v oblasti DPH pro významné nadnárodní a domácí společnosti. Před příchodem do kanceláře působil 20 let v poradenské společnosti Deloitte. Byl rovněž členem poradenské skupiny se zaměřením na společnosti z pevninské Číny a Tchaj-wanu a tuzemské společnosti působící v této oblasti.

„V oblasti DPH se náš tým pohybuje na denní bázi mnoho let, máme v tomto oboru již bohaté zkušenosti a znalosti. Příchod dalšího špičkového odborníka, kterým Petr je, nyní umožní další odborný i manažerský rozvoj této praxe. S ohledem na Petrovy dosavadní zkušenosti tak budeme schopni klientům nabídnout poradenství v oblasti DPH na nejvyšší možné úrovni i u nejsložitějších projektů, mezi které patří v rámci portfolia klientů naší kanceláře zejména oblast finančních služeb, stavebnictví, maloobchodu a spotřebitelského průmyslu,“ říká k nástupu Petra Tušakovského daňový partner David Krch.

Petr Tušakovský se věnuje dlouhodobé průběžné daňové poradenské podpoře pro klienty aktivní v oblasti maloobchodu a spotřebitelského průmyslu, automobilového průmyslu či nemovitostí. Společně s kolegy z daňového týmu poskytuje komplexní poradenství v oblasti DPH, a to jak samostatně, tak při transakcích a projektech realizovaných ve spolupráci s právními týmy kanceláře. Má zároveň na starosti tým, který připravuje přiznání k DPH a související hlášení, a zaměřuje se rovněž na daňové due diligence. Klienty zastupuje i při místních šetřeních a daňových kontrolách.

Díky své předešlé praxi ve Spojených státech získal Petr Tušakovský zkušenosti s globálním strukturováním v oblasti nepřímých daní. Zahraničním investorům také poskytoval poradenské služby v souvislosti s rozšiřováním jejich aktivit zejména v zemích Evropské unie.

Předchozí

Do bpv zamířila Lenka Charvátová

Mavericks loni navýšila obrat o téměř 50 procent

Další