Úřad evropského veřejného žalobce mění sídlo

|

Úřad evropského veřejného žalobce bude sídlit v nově zrekonstruované budově v pražském Justičním areálu Na Míčánkách. Kromě něj v objektu budou i některá administrativní oddělení Městského soudu v Praze a střediska Probační a mediační služby. Rekonstrukce si vyžádala náklady ve výši 268 milionů korun s DPH, sdělil mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig.

Rekonstrukce, přístavba a nástavba začala v listopadu roku 2021 a trvala dva roky. Provedla ji firma Aubock. „Po celkové rekonstrukci má opravená budova, která je rovněž bezbariérová, kapacitu téměř 200 pracovních míst. Rekonstrukcí objektu bylo vybudováno téměř 100 kanceláří o podlahové ploše 1948 metrů čtverečních,“ uvedl Wenig.

Objekt dříve sloužil Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra, a poté provizorně Probační a mediační službě, která se do něj po několika letech opět navrací. Nově budova poskytne prostor vedle Úřadu evropského veřejného žalobce i odboru přezkumného řízení Vrchního státního zastupitelství v Praze. Z pražského městského soudu se do ní přestěhují pracovníci oddělení správy majetku, vymáhání pohledávek či datových zpráv.

Nový objekt bude v provozu od 29. února.

Předchozí

Rakušan jednal s ředitelem FBI

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla

Další