Vítězství Rowanů i posily CCS a AgiLawyer

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Pomyslný souboj advokátních kanceláří Rowan Legal a Císař, Češka, Smutný o první knižní komentář k zákonu o ochraně oznamovatelů vyhrála ta prvně jmenovaná. Ta druhá pak tento týden ohlásila významnou posilu. Podobně jako firma AgiLawyer.

S Císař, Češka, Smutný nově trvale spolupracuje advokátka Michaela Machálková, dřívější šéfka veřejných zakázek v Českém rozhlase a dosavadní advokátka kanceláře MT Legal, rovněž se zkušenostmi ze Státního fondu životního prostředí. „Michaela se zabývá zejména veřejných zadáváním, veřejnou podporou, dotačními programy a ochranou osobních údajů včetně GDPR. Je autorkou řady článků a spoluautorkou komentáře k zákonu o zadávání veřejných zakázek. Rovněž zpracovává rozhodnutí do aplikace Lexikon Veřejných zakázek. Dále se Michaela aktivně účastní a podílí na výstupech pracovní skupiny pro stavebnictví Asociace pro veřejné zakázky,“ představila ji kancelář na sítích.

Někteří z jejích právníků – včetně partnerek Markéty Flanderkové Šlejharové a Kateřiny Šveřepové – pak připravili komentář k zákonu o ochraně oznamovatelů, který má těsně před vydáním. Možné prvenství jim v tomto ale sebrali kolegové z Rowan Legal, kteří obdobou knihu právě vydali u Wolters Kluwer. „Komentář přináší praktický pohled na nově přijatý Zákon o ochraně oznamovatelů a je výsledkem společného úsilí autorů – Michala Nulíčka, Anny Cervanové a Magdalény Kráľové (Rowan Legal) a odborníka na ochranu osobních údajů Františka Nonnemanna. Publikaci v těchto dnech vydává nakladatelství Wolters Kluwer ČR,“ zvala totiž kancelář na křest komentáře, který proběhl už tento čtvrtek.

Ale ještě jedna zajímavá personálie: Jana Alice Pakosta Fabry (na fotografii – pozn. red.), dřívější Marketing & Business Development Coordinator kanceláře DLA Piper, je novou partnerkou pro marketing společnosti AgiLawyer. „Bude mít na starost veškeré marketingové aktivity a poskytovat poradenství především pro malé a střední advokátní kanceláře, na které se společnost specializuje,“ uvedla firma.

Předchozí

Vávra: Spolupráce mezi soudy a exekutory je léty prověřena

Skils radila ČS při koupi úvěrového portfolia Hello bank

Další