Vyšlo nové Lawyers & Business

|

Editorial Jana Januše – V novém čísle Lawyers & Business se setkávají hned dva velcí oslavenci a také dva hlavní vítězové ocenění Advokátní kanceláře roku podle Lawyers & Busines, tedy firmy PRK Partners a Dentons. U příležitosti 30 let působení PRK Partners na českém právním trhu tak s jejím spoluřídícím partnerem Václavem Bílým probíráme zásadní milníky v jejím vývoji, stejně jako aktuální dění v advokátním prostředí. „Kancelář PRK Partners začala v první polovině 90. let jako butik na bankovní právo. Prvními většími klienty byly dvě dceřiné banky zahraničních bankovních domů. Jedna z nich s námi prošla celým svým vývojem včetně likvidace, kterou jsme vedli, ta druhá, Creditanstalt, existuje dodnes, v důsledku několika po sobě jdoucích fúzí se jmenuje UniCredit i nyní patří k našim prominentním klientům. Takovýchto klientů ale máme více,“ dozvídáme se například. Ve stále lepší kondici je také „desetiletá“ Dentons.

„České skupiny napříč spektrem rostou a daří se jim dotahovat velké transakce, provádí akvizice po celém světě. A s tím je spojena i naše práce, naše globální zapojení stále roste. V současnosti pracujeme na třech velkých transakcích v Americe, další jsou v Austrálii nebo v Jižní Africe,“ říká Petr Zákoucký a přidává například tuto informaci: „Indie je obrovský a perspektivní trh a byli jsme první zahraniční kanceláří, která tam otevřela pobočku, což nám samozřejmě pomáhá. Jednoduše se nám to tak prodává, mimo místních kanceláří tam nemáme konkurenci.“

Intenzivně se ale věnujeme i umělé inteligenci a jejímu vstupu do poradenského sektoru, v analýzách Barbory Blahutové a Romana Bazgiera ze Sniehotta & Vajda Legal, Tomáše Ditrycha a Jaroslava Menčíka z Mavericks a také Marka Poloniho z Eversheds Sutherland. Osobní zkušenost s vývojem aplikace Bishop pak popisuje Jiří Matzner z Matzner Legal. 

Jakub Štilec se svými kolegy ze Štilec & Partners dává nahlédnout do právní argumentace, která se týká stavebního povolení na metro D. Přečtete si tradiční „seriály“ od Stanislava Servuse z Wardens a Valouch Servus a Marcely Káňové z Rowan Legal nebo příspěvek Unie podnikových právníků, která nedávno vyhlásila Podnikové právníky roku.

Lawyers & Business si můžete zakoupit například prostřednictvím webu mojecasopisy.cz.

Snímek obrazovky 2023-09-26 v 7.50.17

Předchozí

Jak právně implementovat rychlý vývoj softwaru nové generace

Příchod J. Fenyka odpovídá strategii, jak bude Dentons posilovat

Další