White & Case je v ČR dle IFLR Právnickou firmou roku. Díky jaké práci?

|

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře White & Case získala na vyhlašování cen IFLR Europe Awards 2024 v Londýně ocenění „Právní firma roku v České republice“.  Za uplynulých deset let White & Case získala toto prestižní ocenění již posedmé. 

IFLR (International Financial Law Review) je mezinárodní srovnávací publikace, která nezávisle hodnotí ve vybraných státech světa nejlepší právní firmy v oblasti finančního a korporátního práva. 

Mezi nejvýznamnější transakce, na kterých se pražská pobočka White & Case v roce 2023 podílela a na jejichž základě ocenění získala, patří mimo jiné: 

  • Zastupování skupiny PPF v souvislosti s prodejem podílu ve výši 50 procent plus jedna akcie v aktivech PPF Telecom Group v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku společnosti Emirates Telecommunications Group Company PJSC (působící pod značkou e& a dříve známé jako Etisalat) a v souvislosti se založením společného podniku mezi skupinou PPF a e& ve vztahu ke zmíněným aktivům. 
  • Poskytování právního poradenství JUDr. Jiřině Lužové, insolvenční správkyni Sberbank CZ při likvidaci české pobočky Sberbank a prodeji aktiv Sberbank CZ v hodnotě 41 miliard Kč České spořitelně. Jedná se o největší likvidaci/insolvenci banky v České republice za posledních dvacet let. 
  • Zastupování globální investiční skupiny Carlyle v rámci dvou akvizic v České republice, včetně souvisejícího akvizičního financování: akvizice společnosti Meopta Optika, výrobce optických, opto-mechanických a opto-elektronických řešení, a akvizice společnosti Tescan, předního světového výrobce elektronových mikroskopů. 
  • Poskytování poradenství společnosti Energo-Pro v souvislosti s emisí nezajištěných dluhopisů v objemu 300 milionů euro. Na dluhopisy se vztahuje záruka poskytnutá americkou rozvojovou agenturou U.S. International Development Finance Corporation (DFC), což z této transakce činí první svého druhu v Evropě.

Během slavnostního večera White & Case získala rovněž dvě ocenění v kategorii „Transakce roku“ (Deal of the Year) za transakce vedené svou londýnskou kanceláří: 

  • Transakce roku: Dluhové a kapitálové financování – Metro Bank
    White & Case poskytovala poradenství ad hoc vytvořené skupině držitelů dluhopisů Metro Bank v souvislosti s částí navýšení vlastního kapitálu v objemu 150 milionů liber, emisí dluhopisů v objemu 175 milionů liber a balíčkem refinancování dluhu ve výši 600 milionů liber. 
  • Transakce roku: dluhopisy s vysokým výnosem – Eroski
    White & Case poskytovala poradenství Deutsche Bank jako správci, platebnímu agentovi, agentovi pro převody a registrátorovi a Banco Santander S.A. jako agentovi pro zajištění v souvislosti s emisí prioritních zajištěných dluhopisů společnosti Eroski, S. Coop. v objemu 500 milionů euro, úročených sazbou 10 5⁄8% a splatných v roce 2029.
Předchozí

Důvěra v českou ekonomiku je nejvyšší za poslední rok

Anonymizaci soudních rozhodnutí usnadní aplikace

Další