140 milionů pro živnostníky. Ústecký kraj nabízí dotace

|

Ústecký kraj rozdělí podnikatelům 140 milionů korun. Využít peníze mohou na rozvoj živnosti, digitalizaci a automatizaci, mohou také koupit nové zařízení nebo technologie. Zájem o dotace je velký. Úřad dostal desítky žádostí, objem peněz je takřka vyčerpán. Řekl to ve středu novinářům náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj). Počet živnostníků v Ústeckém kraji meziročně podle Českého statistického úřadu klesl o téměř 13 procent.

Cílem voucherů je podpořit podnikání v regionu. Projekt financuje Evropská unie. Protože je převis žádostí, mohlo by být ještě druhé kolo, pokud finance v programu zbudou, uvedl náměstek hejtmana Jiří Kulhánek (ODS).

Vouchery jsou rozděleny do tří kategorií. Pro rozvoj podnikání přišlo 342 žádostí v celkovém objemu 133 milionů korun, rozdělovat se bude 100 milionů korun. Na inovační a digitální vouchery je po 20 milionech korun. Vyčerpaná už je alokace pro inovační vouchery, o tento typ dotace si zažádalo 43 subjektů, celkově požadovaly 35 milionů korun. Podpora míří na malé a střední podniky. Peníze získají na vývoj, testování a tvorbu nových produktů a pořízení výrobních zařízení související s inovovaným produktem. Podporovanou aktivitou je také nákup služeb, které konečný žadatel potřebuje pro své inovační aktivity. Zároveň lze podpořit i tvorbu účelových pracovních míst v oblasti inovací.

O digitální voucher usiluje 50 živnostníků, objem požadovaných dotací je 19,3 milionu korun. Podpora zahrnuje především pořízení digitálních technologií a služeb nebo automatizaci procesů. Dotace může pokrýt 80 procent výdajů projektu.

Předchozí

Sněmovna schválila zkrácení doby oddlužení

Blažek jednal s Odborovým svazem justice o platech soudního aparátu

Další