Advokátní kanceláře začínají promovat mladé talenty

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Mladým právníkům se nechce do advokacie, říká se už hezkých pár let. Podobně dlouho tak kanceláře řeší, jak k sobě ty nejlepší přitáhnout, čím je upoutat a jak s talenty vlastně pracovat. Evidentně dobře to dělají kanceláře, které se objevují v žebříčku Top zaměstnavatelé. Jejich umístění totiž znamená minimálně to, že jejich značku nějak vnímají už studenti, což stále není samozřejmé. Právní firmy se ale v poslední době rovněž intenzivněji snaží zviditelňovat také své paralegaly a juniorní koncipienty v rámci firemního PR.

Prvenství v kategorii Advokátní kanceláře žebříčku Top zaměstnavatelé drží i letos Havel & Partners. Následuje Sokol, Novák, Trojan, Doleček a partneři (se vším respektem k tdpA jde spíše o dřívější kancelář Brož & Sokol & Novák, která se v žebříčku umísťuje tradičně a také loni byla druhá, a to i proto, že průzkum byl realizován na konci loňského roku), Dentons (meziročně udržela třetí pozici), Císař, Češka, Smutný (ve vítězné pětici loni nebyla) a Baker McKenzie, která se meziročně posunula o příčku níž a skončila pátá. Loni na tomto místě byla kancelář Rowan Legal. Ta mimochodem společně s dřívější tdpA a PRK Partners provozuje vzdělávací projekt nejen pro studenty UNIque law.

Taylor Wessing nedávno vydala tiskovou zprávu nazvanou Čerstvý vítr do plachet? Volíme studenty. „Ročně se do právní praxe Taylor Wessing zapojí desítky studentů. Nick Hrádek (na fotografii – pozn. red.), čerstvý absolvent LL.M. studia se zaměřením na obchodní právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, pracuje v Taylor Wessing Česká republika na pozici právního asistenta od roku 2021. Vystudoval i Právnickou fakultu Univerzity Martina Luthera v německém Halle, kterou zakončil první právnickou zkouškou (vzdělání magisterského stupně). Od května letošního roku bude nově působit v naší německé pobočce v Berlíně. Jeho mateřským jazykem je totiž čeština a němčina, anglicky mluví plynně. Nadstandardních jazykových dovedností tudíž plně využíváme napříč týmy i zahraničními pobočkami,“ popsala v ní kancelář personálii, jimž dříve zaměstnavatelé nevěnovali v rámci svého PR zase až takovou pozornost. Časy se ale evidentně mění.

„S radostí oznamujeme, že Jan Šlehofer, bývalý student práv naší firmy, se vrací do #TeamSPB jako Junior Associate (advokátní koncipient). Na základě svých předchozích zkušeností, stejně jako účasti na FDI a VIS Moot rozšíří řady našeho oddělení pro řešení mezinárodních sporů,“ sdílela zase nedávno na Facebooku pražská kancelář Squire Patton Boggs. 

Mimochodem, ve spolupráci s PRK Partners nabízí Lawyers & Business nepravidelnou partnerskou rubriku Nastupující generace, která představuje právě její talenty. A na její další pokračování se můžete těšit už v druhém letošním čísle našeho časopisu, které vyjde na začátku dubna.

Předchozí

Do White & Case se vrátil Ivančo, povede „Slovak Desk“

Schoenherr a White & Case radili společnostem Metro a Košík s další spoluprací

Další