Advomate na rešerse i personálie v právním business developmentu

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Technologie a umělá inteligence si ukusují prostor v právním poradenství už zcela uchopitelným způsobem. V nadcházejících dnech začne zhruba 15 advokátních kanceláří testovat rešeršní systém Advomate založený právě na umělé inteligenci. Allen & Overy, Sedlakova Legal a další spolupracující kanceláře pak slavnostně představily vzorovou startupovou dokumentaci pro český trh. A Centrum práva, technologií a digitalizace pražské Právnické fakulty, vedené partnerem Dentons Zdeňkem Kučerou, v pondělí uspořádá kulatý stůl k Digital Services Act. A neopomeňme ani související personálii z poslední doby, Jan Hrubý, dlouholetý šéf business developmentu White & Case, odešel do technologické firmy Alef Nula. Nejde ale o jedinou novinku na podobných pozicích.

Advomate „neprohledává pouze judikaturu a zákony, ale vytváří argumentace skrze AI na velkém množství aktuálních dat. V rešerši najdete odkazy na kompletní rozhodnutí a zákony, které byly použity při generování,“ dočteme se na webu projektu, který běží v těchto dnech v testovací verzi. Ta má být ale poměrně krátká, zhruba po dvou týdnech by se měl Advomate objevit v ostrém provozu. Založený bude na měsíčním předplatném, licence budou rozlišené pro studenty, jednotlivce a firmy. Za projektem stojí Ondřej Hlaváč se zkušenostmi z IBM, O2 i vlastních projektů a s ambicí spustit tento rešerní systém i ve Velké Británii. Celou věc má podle našeho rozhovoru hodně dobře promyšlenou, když umí zabránit hlavnímu souvisejícímu limitu umělé inteligence a pomocí uzavřených systémů ji ohlídat v tom, aby si nevymýšlela a nedotvářela realitu. Což je u rešerší naprosto zásadní.

Živo je ale také v oblasti právního business developmentu. „Jan Hrubý od začátku září zastává v Alef Nula pozici manažera rozvoje obchodu v oblasti technologie Splunk. Jeho nástup je významným krokem k posílení postavení Alef Nula na trhu kyberbezpečnosti. Jan Hrubý přichází z mezinárodní právnické firmy White & Case, kde posledních deset let vedl obchodní a marketingové týmy v České republice a dříve i na Slovensku. Před příchodem do White & Case Jan Hrubý působil řadu let v oblasti poradenských služeb. Pracoval pro společnosti jako Accenture, Deloitte či PricewaterhouseCoopers,“ dočteme se například o jedné z nedávných personálií. „Splunk je platforma pro analýzu a monitorování dat, která se specializuje na analýzu logů, metrik a událostí v reálném čase. Tato unikátní technologie je široce využívána v oblasti správy a analýzy dat, kyberbezpečnosti a operativního řízení,“ dozvídáme se dále.

Na místo Jana Hrubého zamířila ve White & Case Zuzana Dvořáková. Stále ještě nově pak v Dentons působí na obdobné pozici místo Soni Kotrbové Dagmar Nováková. A kancelář bpv za CMS nedávno vyměnila Sandra Kvasnicová. Další změny se pak právě chystají.

Předchozí

Dentons radila CPI PG při získání úvěru ve výši 635 milionů eur

Ocenění Podnikový právník 2023 převzalo šest laureátů

Další