Allen & Overy radí Eurowagu ohledně IPO na londýnské burze

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytuje poradenství společnosti W.A.G payment solutions plc (Eurowag) ohledně její veřejné nabídky akcií (IPO) na londýnské burze.

Eurowag oznámila svůj záměr provést IPO dne 13. září 2021, a pokud nabídka proběhne, společnost požádá o přijetí svých akcií do segmentu prémiových kotací oficiálního seznamu FCA a k obchodování na hlavním trhu londýnské burzy. Očekává se, že nabídka bude zahrnovat jednak nové akcie, které společnost vydá a získá tak hrubý výnos přibližně 200 milionů euro na podporu své růstové strategie, a dále i stávající akcie, a dále prodají stávající akcionáři společnosti Eurowag.

James Roe, partner Allen & Overy pro akciové kapitálové trhy, v komentáři k IPO řekl: „Jsme hrdí na to, že jsme společnost Eurowag podpořili při klíčovém milníku jejího dalšího rozvoje. Tato transakce potvrzuje, že Londýn zůstává atraktivním místem pro kotace mezinárodních společností, a dokládá schopnost A&O podporovat mezinárodní klienty při strategických přeshraničních transakcích.“

Pražský korporátní partner Prokop Verner k transakci dodal: „Vážíme si dlouhodobé spolupráce s managementem společnosti Eurowag, kterou jsme zastupovali při strategických akvizicích, a mám velkou radost, že máme příležitost být součástí tak důležitého kroku pro tuto společnost. Je to důkaz toho, že Allen & Overy je preferovaným právním poradcem pro IPO předních českých společností.“

Tým, který poskytoval poradenství při tomto IPO, vedli londýnští partneři pro kapitálové trhy James Roe a Jeff Hendrickson s podporou seniorní advokátky Hannah Brown, advokátky Laury Green a US právníků Yolandy Borquaye a Emenike Omeye. Pražský tým vedl korporátní partner Prokop Verner spolupracující se seniorní advokátkou Janou Chwaszcz a koncipientkou Denisou Jonášovou.

Daňové poradenství poskytovala partnerka Lydia Challen. Seniorní advokát Jonathan Benson a advokátka Sophie Davis měli na starosti poradenství v otázkách sankcí a protikorupčních opatření. Partnerka Sarah Henchoz, seniorní advokáti David Merlin-Jones a Markéta Císařová a advokátky Colleen McCartney a Abigail Thompson radili v otázkách pracovního práva. Partner Paul McCarthy byl zodpovědný za poradenství ohledně odměňování.

Společnost Eurowag, založená v České republice v roce 1995, je přední celoevropskou integrovanou platformou pro platby a mobilitu zaměřenou na rychle rostoucí obor komerční silniční dopravy. Její řešení pro platby zahrnují platby za energie prostřednictvím karetní sítě s přibližně 15 500 přijímacími místy ve zhruba 30 zemích Evropy a platby mýtného ve 23 zemích Evropy.

Předchozí

Advokáti se domlouvají na volby a Kovářová nabízí pomoc Vojtěchovi

PRK znovu pomáhá ČSOB s dluhopisovým programem

Další