Allen & Overy radí Macquarie při prodeji společnosti GasNet

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytuje poradenství společnosti Macquarie Asset Management (Macquarie), jednající jménem fondů, které spravuje, při prodeji jejího 55,21 procentního nepřímého podílu ve společnosti GasNet, největší české distribuční síti zemního plynu, a společnosti GasNet Služby, která se zabývá údržbou a provozem sítě. Podmínky transakce představují hodnotu podniku ve výši přibližně 4 miliard eur.

Tato regulovaná plynárenská distribuční síť přepravuje energii do 2,3 milionu odběrných míst prostřednictvím 65 000 kilometrů plynovodů, které pokrývají 80 procent území ČR. A&O asistovala Macquarie při první investici do společnosti GasNet v roce 2013 a při dalším navyšování jejího podílu.

Tým Allen & Overy, který na transakci pracuje, vedou partner Jan Skuhravý a seniorní advokátky Cathy Gilmartin a Jana Chwaszcz, se kterými spolupracují advokáti Martin Vykopal a Denisa Jonášová.

Regulatorní poradenství poskytuje partner Thomas Masterman, counsel Andrew Fincham a advokát Amol Vani (Londýn) a seniorní advokátka Ivana Halamová Dobíšková. Poradenství dle lucemburského práva poskytují partner Sylvain Cailleau a advokát Mathieu Robert. Poradenství ohledně daňových aspektů transakce poskytují partner Tim Harrop a advokát Lachlan Black.

Jan Skuhravý k transakci uvedl: „Jsme potěšeni, že jsme se mohli podílet na této přelomové transakci a společnosti Macquarie radit po celou dobu její investice do společnosti GasNet.“

Předchozí

Zahraniční obchod v únoru předčil očekávání

Nezaměstnanost v ČR klesla

Další