Allen & Overy radila bankám ohledně Nej.cz

|

Advokátní kancelář Allen & Overy zastupovala financující banky v souvislosti s refinancováním poskytovatele internetu a televizního obsahu, společnosti Nej.cz ze skupiny KAPRAIN a financováním akvizice 100 % akcií společnosti SMART Comp. společností Nej.cz, a to v celkovém objemu 2,2 miliardy korun.

Nej.cz před lety začínala jako operátor kabelové televize a dnes patří mezi největší poskytovatele internetu a televizního obsahu v České republice. Na tuzemském trhu si v oblasti služeb pevného připojení postupně vydobyla třetí místo s 236 tisíci aktivních linek ve více než 500 tisících připojených domácností. Společnost SMART Comp. provozuje službu Netbox a vlastní sítě zejména v Brně, ale i na střední a severní Moravě a Vysočině.

Součástí transakce bylo rovněž poradenství podle kyperského práva v souvislosti s účastí jediného společníka společnosti Nej.cz, společnosti KAPRAIN INDUSTRIAL HOLDING LIMITED. Financování bylo poskytnuto klubem bank vedeným Českou spořitelnou.

Na transakci se podílel tým Allen & Overy ve složení counsel Petra Myšáková a advokáti Pavel Příhoda a Barbara Midová.

Marcel Dostal, Chief Investment Officer skupiny KAPRAIN, k transakci uvedl: „Česká spořitelna a UniCredit Bank jsou pro telekomunikační část Kaprainu tradiční a zavedení financující partneři a díky dosavadní bezproblémové spolupráci a právní podpoře Allen & Overy při této transakci mělo refinancování a rozšíření úvěrové facility hladký průběh.“

Tomáš Milota, Senior Manager, Acquisition and Leveraged Finance České spořitelny, k transakci sdělil: „Jsme rádi, že jsme mohli společně s UniCredit Bank podpořit našeho významného klienta Nej.cz v další fázi jeho růstu a poskytnout mu nové financování. Profesionální podpora týmu Allen & Overy zásadně přispěla k hladkému a úspěšnému uzavření celé transakce.“

Předchozí

Januš: Recepční v advokátní kanceláři, to může být specializace budoucnosti

DLA: Evropské úřady uložily za GDPR pokuty přes miliardu euro

Další