Allen & Overy radila Fortuně při refinancování

|

Advokátní kancelář Allen & Overy zastupovala společnost Fortuna Entertainment Group N.V. a její dceřiné společnosti, přední provozovatele kurzových sázek a hazardních her ve střední a východní Evropě, při komplexním refinancování celé skupiny.

Financování až do výše 551 milionů eur – jehož účelem bylo mimo jiné refinancování stávajícího bankovního dluhu a získání finančních prostředků pro podnikové účely a pro účely provozního kapitálu – bylo poskytnuto devíti společnostem ze skupiny pocházejícím ze šesti zemí. Celkově bylo do financování zapojeno 14 společností z osmi zemí v různých rolích, zejména z České republiky, Chorvatska, Nizozemska, Rumunska, Polska a Slovenska. Financování bylo zrealizováno během šesti týdnů, což je pro transakci tohoto typu a objemu extrémně krátká doba.

Práci na transakci řídil pražský tým vedeným counselem Petrou Myšákovou ve spolupráci s advokáty Martinou Kristianovou a Pavlem Příhodou a koncipientem Davidem Bujglem. Partner Dan Cocker dohlížel na anglické právní aspekty. Za slovenské právní aspekty financování odpovídali partner Renátus Kollár spolu s counselem Matúšem Kudlákem a advokátkou Petrou Dzubákovou. Polský tým vedl partner Tomasz Kawczyński ve spolupráci s counselem Annou Mądrou a advokátem Maciejem Wroniakem. Aspekty nizozemského práva řešil tým vedený partnerem Aroenem Kuitenbrouwerem.

Strany používaly Legatics (produkt vyvinutý ve spolupráci s A&O prostorem pro technologické inovace Fuse) ke správě plnění podmínek financování, a to ve vztahu k osmi poskytovatelům úvěrů, osmi různým rozhodným právům a více než 300 jednotlivým podmínkám.

Foto: Free-Photos z Pixabay

Předchozí

Unie podnikových právníků ukazuje cestu České advokátní komoře

Zaostává ČAK v digitalizaci za státem? Druhé L&B: FORUM

Další