A&O radila KB při akvizičním financování pro Jet Investment

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství Komerční bance v souvislosti s úvěrovým financováním pro společnost Jet 3 Kappa, s.r.o., patřící ze 70 procent do jednoho z fondů obhospodařovaných společností Jet Investment, a.s., za účelem financování akvizice 100procentního podílu ve společnosti Likov Group s.r.o., jejíž 100procentní dceřiná společnost Likov s.r.o. představuje předního českého výrobce stavebních profilů pro systémy zateplování. Transakce zahrnovala rovněž financování provozních potřeb a refinancování stávající zadluženosti společnosti Likov.

Společnost Likov vyrábí a distribuuje plastové a hliníkové stavební profily a doplňkový sortiment, který je určený pro systémy vnějšího zateplení budov. V roce 2022 dosáhly tržby společnosti 1,5 miliardy korun a ukazatel zisku EBITDA přesáhl 260 milionů korun. Společnost je silně proexportně zaměřená, své výrobky vyváží 250 zákazníkům do 39 zemí a ve výrobně-logistickém areálu zaměstnává v jihomoravské Kuřimi přes 150 zaměstnanců. Akvizice společnosti Likov je první dokončenou transakcí fondu Jet 3, ve kterém investiční společnost Jet Investment sdružuje kapitál individuálních a institucionálních investorů a vlastní prostředky.

Tým A&O tvořili partner Petr Vybíral, který vede finanční praxi v České republice, seniorní advokát Pavel Příhoda a advokát David Bujgl.

Petr Filka, projektový ředitel společnosti Jet Investment k transakci sdělil: Jsem rád, že se v rámci ambiciózního časového harmonogramu podařilo zajistit kvalitní financování transakce a společnosti Likov, což je jedním ze základních předpokladů pro její další úspěšný rozvoj.”

Barbora Píšová, transakční manažerka Komerční banky z týmu Acquisition & Leveraged Finance k transakci uvedla: „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit skupinu Jet Investment při jejich nové akvizici a zároveň pokračovat v dlouhodobém vztahu se společností Likov. Věříme, že tato akvizice povede k dalšímu rozvoji podnikání společnosti Likov, a poskytnuté financování je pro tento rozvoj jedním z nezbytných předpokladů.”

Předchozí

Koruna před letní sezonou výrazně oslabuje k euru

Průzkum: Třetina firem snížila volnočasové benefity

Další