A&O radila UniCredit Bank při emisi zelených hypotečních zástavních listů

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia při emisi zelených hypotečních zástavních listů v hodnotě 500 milionů eur, které banka vydala v rámci svého programu hypotečních zástavních listů v maximálním objemu sedm miliard eur a které prodala mezinárodním investorům. Je to poprvé, kdy česká banka emitovala zelené hypoteční zástavní listy.

Tato emise je důkazem závazku společnosti UniCredit Bank prosazovat prvky ESG (životní prostředí, sociální oblast a řízení společností). Prostředky z transakce budou použity na způsobilé projekty v souladu s příslušným rámcem pro vydávání udržitelných dluhopisů, tzv.  „Sustainability Bond Framework“ skupiny UniCredit.

Tým Allen & Overy vedl partner Petr Vybíral v úzké spolupráci se seniorním advokátem Tomášem Kafkou a koncipientem Janem Mourkem.

Petr Vybíral, partner a vedoucí praxe bankovnictví a kapitálových trhů v pražské kanceláři Allen & Overy, k transakci uvedl: „Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme mohli podpořit našeho dlouholetého klienta, UniCredit Bank, při další úspěšné a průlomové transakci.“

Tým A&O v uplynulých 12 měsících radil UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia při aktualizaci mezinárodního programu hypotečních zástavních listů společnosti v návaznosti na implementaci směrnice EU o krytých dluhopisech a na jedné z předchozích emisí hypotečních zástavních listů v hodnotě 500 milionů eur na mezinárodních kapitálových trzích.

Předchozí

Za Petrem Tomíčkem

Clifford Chance radila ČSOB v souvislosti s převzetím Favi Emmou Alpha

Další