« Zpět
 

Januš: Právníci budou pro Ukrajinu stále důležitější. Ukrajinský desk vzniká v Arrows

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Advokátní kancelář Arrows ETL sestavuje „ukrajinský desk“, který má pomáhat ukrajinským uprchlíkům například s řešením problémů s propadlými doklady nebo jim usnadňovat začátky podnikání. U kulatého stolu v Poslanecké sněmovně o strategické pomoci Ukrajině to uvedla oděská právnička Anastazia Dzhygola, dřívější asistentka soudce, která se nyní přesunula do České republiky a s kanceláří spolupracuje.

 

Tomášek: Kvalita vědy na pražských právech je srovnatelná s většinou lékařských fakult

   

Proděkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy pro vědu Michal Tomášek nedávno začal třetí funkční období: „Za tu dobu se v oblasti vědy na fakultě hodně změnilo a řekl bych, že spíše k lepšímu. Jednotlivé fakulty Univerzity Karlovy totiž nedávno hodnotila mezinárodní komise hodnotitelů a Právnická fakulta získala hodnocené B, patří tak k nejlepším fakultám v rámci naší univerzity.“

 

Právnický klub: Je možné potrestat někoho za schvalování trestného činu, jehož pachatel není znám?

   

Komentář Karla Havlíčka - Libor Vávra je podle mého mínění mimořádný zjev české justice. Zná jej každý soudce, z jeho dřívějšího i momentálního působení v Soudcovské unii (ve funkci prezidenta této dobrovolné profesní organizace našich soudců) i každý politik, novinář, politolog či politický aktivista, protože koho zajímá tuzemské soudnictví třetího tisíciletí, ten se s Vávrovým jménem setkat musel. Podívejme se ve stručnosti, jak se vypořádal s tématem tolerance na zatím posledním sezení Právnického klubu.

 

Právní prostor: Požadavky na soudce NS jsou neudržitelné, uvedl Šuk

   

Každý ze soudců Nejvyššího soudu se každoročně podílí na vydání přes 300 rozhodnutí. Stát od nich ale současně očekává také maximální erudici, studium a vytváření precedentů. Na neudržitelné požadavky upozornil na kongresu Právní prostor místopředseda Nejvyššího soudu Petr Šuk.

 

Inzerce.

     
 

LB FORUM: Česko by se mělo s Lichtenštejny dohodnout

Spor o někdejší lichtenštejnský majetek můžeme směle označit za kauzu století. Jde v něm o proslulé zámky, miliardy korun a hlavně o spravedlnost. A má tolik souvislostí, že jej ve všech svých důsledcích pravděpodobně nedokážou vyřešit ani soudy. Účastníci pořadu Lawyers & Business: FORUM se tak jednoznačně shodli, že by mezi státy mělo dojít k dohodě.

 

Pane doktore, můžu se jen zeptat? Lucie Radkovičová radí co dělat

   

Advokát Jakub píše: Zvoní mobil, a tam se ozve: „Pane doktore, můžu se jen na něco zeptat?" Začneme povídat a je z toho 30minutová konzultace zdarma. Nemám problém jednou za čas a v nouzi, ale tento týden je to už počtvrté. Co s tím?

 

Šafaříková v Noerru povýšila

   

Barbora Šafaříková nově působí na pozici seniorní advokátky v české pobočce mezinárodní advokátní kanceláře Noerr, kde poslední dva roky zastávala funkci juniorní advokátky. Specializuje se zejména na oblast pracovního práva.

 

Oblíbené osobní dodávce e-Rifter benzín nevoní

   

PR sdělení – Značka Peugeot je jedním z průkopníků osobních dodávek, nabízí je už od roku 1996. Její nejnovější zástupce této kategorie, Peugeot Rifter, sklízí úspěch svou multifunkčností, modularitou a praktičností. Jeho příznivci u něj oceňují také zvýšenou světlou výšku, sedmimístné provedení, prostorný moderní interiér, objemný zavazadelník a přitažlivý design se znaky SUV.

 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Mgr. Jan Januš, [email protected]

Inzerce:
Ing. David Korn, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>