Arrows má „neadvokátní“ partnerku, Vykoukal šéfuje Cirku La Putyka

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Advokátní kancelář Arrows jmenovala tři nové partnery a přidala se po bok největší kanceláře na trhu Havel & Partners, když do vysoké pozice ustanovila rovněž „neadvokátku“. Zajímavě překvapil Ondřej Vykoukal, který vyměnil kancelář KroupaHelán za šéfování Cirku La Putyka. A advokátní kancelář Sparring ukazuje jednu z budoucích možností advokátních služeb v podobě služby Incorponation. 

CEO advokátní kanceláře Arrows Jakub Dohnal patří k nejinspirativnějším právníkům co do analýzy vyvíjejícho vztahu umělé inteligence a poradenství, ale také efektivního využívání Linked-Inu. V pátek tam tak avizoval, že oznámí tři nové partnery a v pondělí zveřejnil jejich jména. Jde o hodně viditelného experta na pracovní právo Jakuba Olivu, specialistu na M&A IT právo Jana Medka a také ředitelku kanceláře Petru Hučíkovou. „Petra Hučíková je jediným neprávníkem v novém partnerském „poolu“. Na Petře celé ARWS stojí z hlediska provozu a velmi si ceníme toho, jakým způsobem nám pomohla s naším (leckdy nelehkým) růstem. Operační strategie ARWS by bez Petry prostě neexistovaly a jsme vděčni Pavel Staněk, že nám Petru kdysi do ARWS přivedl,“ uvedl Dohnal na Linked-Inu Dohnal. Připomeňme, že nejvýše postavenou „neadvokátkou“ v advokátní kanceláři je Veronika Dvořáková, která je společnicí Havel & Partners.

 „Už nejsem advokát. Po 10 letech právní praxe jsem podlehl vábení kultury a umění, mé velké lásky (po manželce samozřejmě), a od září jsem se stal ředitelem souboru Cirk La Putyka a divadla Jatka78,“ napsal pak rovněž na Linked-In Ondřej Vykoukal a připojil fotku s principálem Rosťou Novákem. „Chtěl bych tady ze srdce poděkovat KROUPAHELÁN pod vedením Pavel Kroupa za to, jak bezproblémově jsme se rozloučili a jaké podpory se mi od všech kolegů dostalo. KH je nejlepší kancelář, ve které jsem kdy pracoval, a kdybych nechtěl opustit advokacii, kancelář bych rozhodně neměnil,“ uvedl rovněž. Je to velmi zajímavá a inspirativní změna, která může jistě inspirovat také mnohé z těch, kteří bojují s vlastím vyhořením nebo k němu spějí.

A ještě jedna novinka z advokátního trhu. Advokátní kancelář Sparring nově nabízí službu Incorponation zaměřenou na krypto startupy. „Pomůže jim najít zemi, kde je nejvýhodnější založit sídlo. Projekt cílí jak na české, tak mezinárodní startupy a je primárně zdarma.“ „V budoucnu Sparring plánuje rozšíření možností, které Incorponation nabídne, včetně například automatizace založení společnosti v dané zemi. Na základě získaných informací bude mít také možnost získat zajímavá data ohledně priorit startupů a konkrétních zemí, které vycházejí na základě jejich požadavků nejlépe,“ uvádí dále firma a ukazuje další z jasných možností budoucnosti advokacie.

Předchozí

Příchod J. Fenyka odpovídá strategii, jak bude Dentons posilovat

Štilec: Systémová podjatost s novou legislativou nezmizí

Další