Automobilový trh se konečně vzpamatoval z čipové krize a přichází doba hojnosti

|

Není to tak dávno, kdy si prodejci automobilů stěžovali, že nemají co prodávat, a zákazníci nadávali na předražená vozidla. Od druhé poloviny loňského roku se ale automobilový trh začal vracet do normálu a značky se znovu pustily do slevových akcí. Ten, kdo si počkal, má teď z čeho vybírat. Jednou z nejaktivnějších automobilek, co se týče snižování cen, je Peugeot. Snaží se tak znovu dobýt ztracené teritorium, o které v uplynulých měsících přišel. 

Francouzská automobilka zavedla od letošního roku poměrně agresívní cenovou politiku. Snížila ceny celé modelové řady na nejnižší hladinu za poslední dva roky. Teď se dokonce rozhodla ještě přitvrdit. Uspořádala totiž velkou výprodejovou akci „7 dní Peugeot“.

„Uspořádáním „sedmi dní“ chceme akcelerovat naši prodejní ofenzívu. Věříme, že se pro naše koncesionáře tato akce stane příznivým jarním restartem prodejů a současně naši soukromí i firemní klienti dostanou vítanou příležitost k nákupu nového vozu,“ říká prodejní ředitel značky Peugeot, Filip Lapka.

Akční nabídka 7 dní Peugeot přinese velmi lákavá cenová zvýhodnění. Zákazníci se ale musí rozhodovat poměrně rychle, protože akce potrvá jen jeden jediný týden. Začíná už 11. a končí 17. března.

Pokud si vystačíte smalým autem, snadno si v segmentu B vyberete to pravé. Nemusíte přitom nijak zvlášť slevovat ze svých nároků. Dnešní vozy i přes svoje skromné rozměry nabízejí poměrně prostorný interiér, chytrý a dostatečně velký zavazadelník a bohatou zásobu asistenčních systémů. To je příklad hatchbacku Peugeot 208. V akci ho pořídíte za příznivých 349 000 Kč. 

Další zástupce tohoto segmentu, Peugeot 2008, je už osm let suverénně nejprodávanějším peugeotem v Česku. Jeho neodolatelný design a atraktivní SUV charakter z něj dělají miláčka českých motoristů. Akční cena modernizované verze je 458 tisíc korun, což je nejmíň v historii. 

Máte-li o něco náročnější požadavky z hlediska prostoru a praktičnosti, mohl by vás zaujmout dynamický hatchback 308 nebo jeho kombi verze 308 SW. Oba modely můžete v akčním týdnu nakupovat bez čekání u koncesionáře, nebo objednávat do výroby přesně podle vaší konfigurace. Hatchback pořídíte za 485 000 Kč a kombi za 515 000 Kč. Jen nepatrně větší, za to ale výrazně sportovnější a extravagantnější je dynamický fastback 408. Ten se prodává za 639 000 Kč.

Příznivci dlouhodobě žádaného stylu SUV mají na výběr cenově zvýhodněné modely Peugeot 3008 za cenu od 645 000 Kč a Peugeot 5008 za 680 000 Kč. Obě velká SUV chystají za několik měsíců novou generaci. Současné verze tak těží z výprodejových cen. Zajímavý je zejména sedmimístný Peugeot 5008, u něhož oproti loňskému roku spadla cena o více než 200 tisíc korun.

Mnohé zákazníky určitě potěší, že Peugeot po dvouleté odmlce vrací na trh oblíbenou osobní dodávku Rifter s dieselovým pohonem. V rámci 7 dní Peugeot ji lze objednávat do výroby za cenu od 515 000 Kč.

Všechny osobní vozy Peugeot pořídíte s nadstandardní pětiletou zárukou. Plug-in hybridy a elektromobily mají navíc osmiletou garanci na baterii a elektrické ústrojí. Zvažujete-li financování, oceníte výhodný 0% úrok.

5008
2008
408
208
Předchozí

Nejvyšší soud uznal Kaiserovi odškodnění za pomluvu

Zvýší dřevostavby dostupnost bydlení? Štilec: Tak jednoduché to nebude

Další