Blažek: Priority jsou soudní znalci, státní zastupitelství a novela trestního zákona

|

Premiér Petr Fiala uvedl do úřadu ministra spravedlnosti Pavla Blažka, který se této funkce ujímá již podruhé. Podle premiéra by měl nastupující ministr vrátit lidem důvěru v právní stát.

Pavel Blažek za priority resortu považuje řešení situace soudních znalců, novelu zákona o státním zastupitelství či předložení novely trestního zákona v tomto volebním období. „Měli bychom se zaměřit na odměny znalců a získat pro ně větší peníze jinak hrozí jejich úbytek a prodlužování lhůt řízení. Platy soudců a státních zástupců určuje zákon na rozdíl od platů soudního aparátu. Nelze připustit, aby v jedné budově byly pak platové rozdíly příliš vysoké a soudní aparát začínal chybět,“ řekl Pavel Blažek.

Pavel Blažek se narodil v Brně, kde vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. V letech 1992–2002 působil jako interní učitel na Právnické fakultě MU v Brně, obor správní právo a správní věda. Od roku 1996 je advokátem, výkon advokacie je na jeho žádost od roku 2012 pozastaven. Od roku 2013 je poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Post ministra spravedlnosti vykonával již v letech 2012–2013.

Předchozí

Do polského Taylor Wessingu nastupuje dřívější tým Deloittu

Dubanská: Telemedicína bude od 1. ledna oficiálně „povolena“

Další