Blažek přislíbil, že se bude zasazovat o spravedlivé ohodnocení práce v justici

|

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek s náměstkem Radomírem Daňhelem navštívili 13. března 2024 Okresní soud a pobočku krajského soudu v Liberci. Hlavním tématem setkání se zaměstnanci soudů bylo odměňování zaměstnanců v justici. Více jak stovka zaměstnanců z řad především administrativního personálu soudů tak mohla přímo s ministrem spravedlnosti diskutovat právě o otázce platů.

V průběhu debaty ministr spravedlnosti ujistil zaměstnance soudů, že i s ohledem na dílčí navýšení objemů prostředků na platy nepovažuje platovou úroveň za odpovídající náročnosti a kvalitě odváděné práce a že se i nadále bude zasazovat o spravedlivé odměňování zaměstnanců v justici a o zvýšení jejich finančního ohodnocení.

Ministr Pavel Blažek s náměstkem Radomírem Daňhelem během odpoledne navštívili Věznici Rýnovice v Libereckém kraji. S příslušníky a občanskými zaměstnanci Vězeňské služby ČR a za přítomnosti generálního ředitele Simona Michailidise diskutovali o otázkách bezpečnosti, výkonu služby, platového ohodnocení a materiálně technického zabezpečení. V této souvislosti ministr Pavel Blažek sdělil, že v rámci požadavků na navýšení finančních prostředků pro Vězeňskou službu ČR uplatnil požadavky na navýšení jak v platové tak i v oblasti provozních výdajů, které bude prosazovat na následujících jednáních se členy vlády.

Předchozí

V PRK chceme, aby si lidé uvědomovali, že mají kam růst

Za brutální vraždu seniorky padl výjimečný trest

Další