bpv pracovala pro Immofinanz při jedné z největších nemovitostních transakci v CEE

|

Advokátní kancelář bpv Braun Partners poskytovala komplexní právní poradenství svému klientovi, společnosti Immofinanz, při akvizici 53 maloobchodních nemovitostí od společnosti CPI Property Group (CPIPG). Nemovitosti o celkové pronajímatelné ploše 217 tisíc m2 se nacházejí v České republice, Polsku, Slovensku a Maďarsku, přičemž bpv Braun Partners připadla role lead counsel pro všechny tyto jurisdikce, a to i s ohledem na to, že nejvíce nemovitostí celého portfolia je v České republice – konkrétně 30 nemovitostí s pronajímatelnou plochou téměř 90 tisíc m2.

Poradenství zahrnovalo právní prověrku českého portfolia, přípravu kompletní transakční dokumentace pro všechny jurisdikce a vypořádání transakce, a to vše v týmu složeném z partnerů Miroslava Dudka a Gabriely Špak Porupkové, advokátů Pavlíny Tejralové a Filipa Balouška a advokátního koncipienta Pavla Březiny.

Hodnota transakce činí 324,2 milionu eur (téměř 8 miliard korun), což z transakce činí jednu z nejvýznamnějších transakcí letošního roku nejen v rámci České republiky, ale i v rámci celé CEE.

V září 2022 byla dokončena akvizice 36 nemovitostí v Česku a Polsku s pronajímatelnou plochou 108 tisíc m2. Kupní cena za českou a polskou část nemovitostního portfolia činila 191 milionů eur. Do konce roku 2022 má být dokončen i nákup zbývajících 17 nemovitostí v Maďarsku a na Slovensku.

Kromě bpv Braun Partners radili kupujícímu Penteris (právní poradci pro polskou část transakce), HKV (právní poradci pro slovenskou část transakce), Oppenheim (právní poradci pro maďarskou část transakce), TPA (finanční a daňoví poradci, Oterea (techničtí poradci) a CBRE (komerční realitní služby).

Předchozí

Peugeot 308 a 308 SW: nově čistě v elektrice

Rowan Legal představila průzkum Ipsos ohledně ESG. Věnuje se jí přes 75 % firem

Další