Peugeot 308 a 308 SW: nově čistě v elektrice

|

Získá si vás svým ostře vybroušeným a zároveň elegantním designem, překvapí svou bohatou výbavou převzatou z vyšších segmentů a prostorným a útulným interiérem. Nabídkou motorizací uspokojí veškeré potřeby uživatelů. Benzínové a dieselové motory jsou svižné a úsporné, ekologickou alternativu pak poskytují dvě plug-in hybridní varianty o výkonech 180 nebo 225 koní. A nyní přichází další novinka: 100% elektrická verze!

Jak sportovnější hatchback 308, tak i praktičtější kombi 308 SW se mohou pochlubit přitažlivým vzhledem, oceněným nejvyšším vyznamenáním v oblasti produktového designu – Red Dot Award 2022. Atletické křivky modelu 308 zajišťuje prodloužená přední kapota, která zvýrazňuje siluetu vozu. O pronikavý pohled se pak starají přední světlomety používající už od základní úrovně technologii LED. Světelný podpis ve tvaru tesáků rámují světlomety Matrix LED, které stejně jako zadní světla ve tvaru tří lvích drápů připomínají příslušnost řady 308 k rodině značky Peugeot.

Interiér, který hýčká

Vnitřní architektura vozu umožňuje efektivní využití prostoru kabiny, z čehož profituje celá posádka vozu. V interiéru najdete uspořádání i-Cockpit®, které zahrnuje kompaktní vyhřívaný volant s výbornou ovladatelností, 3D digitální plně konfigurovatelný přístrojový štít a centrální desetipalcový dotykový displej. Jste-li příznivcem moderních technologií, nadchnou vás plně konfigurovatelné virtuální ovladače i-toggles a nejnovější systém infotainmentu i-Connect® Advanced, díky němuž je řízení a cestování příjemnější. Velkou výhodou veškerých prvků konektivní výbavy je snadné a intuitivní ovládání.

Top technologie k vašim službám

Kromě designu a ultramoderního interiéru si nový Peugeot 308 zamilujete i pro jeho mimořádně širokou nabídku asistenčních systémů, z nichž některé jsou vyhrazeny prémiovým segmentům. Jmenujme například paket Drive Assist 2.0, který kromě základních prvků poloautonomního řízení zvládne také poloautomatickou změnu jízdního pruhu, úpravu rychlosti vozu dle dopravních značek a přizpůsobení rychlosti v závislosti na sklonu zatáčky. Převratnou novinkou je také systém sledování mrtvého úhlu s dlouhým dosahem, a to až 75 metrů, nebo funkce Rear Traffic Alert, která upozorňuje na nebezpečí při couvání.

Peugeot 308 může být poháněn klasickým spalovacím motorem, a to buď benzínovým PureTech 1.2 nebo naftovým BlueHDi 1.5, přičemž oba mají výkon 130 k. Na výběr jsou šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické převodovky. Ekologickou alternativu pak poskytují dva plug-in hybridní motory ve výkonových variantách 225 nebo 180 koní. Čistě na elektřinu ujedou až 60 km, v hybridním režimu pak emitují v průměru jen 26 g CO2/km.

400 bezemisních kilometrů

V polovině příštího roku se nabídka pohonů modelu 308 rozroste o plně elektrický motor s výkonem 115 kW (156 k) a s točivým momentem 260 Nm. Tento elektromotor bude pohánět vůz bez hluku, bez vibrací a bez emisí CO2. O dostatečný dojezd se postará vysokonapěťová baterie s kapacitou 54 kWh. Pracuje při napětí 400 V a umožňuje dojezd více než 400 km. O takto velkou porci elektrických kilometrů se zasloužila také kombinace inovací v oblasti motoru, baterie, aerodynamiky, optimalizace hmotnosti a snížení třecích ztrát. Výsledkem je pozoruhodně nízké průměrná spotřeba energie: 12,7 kWh na 100 km, což je mezi 100% elektromobily tohoto segmentu referenční hodnota.

Součástí standardní výbavy vozu je palubní třífázová nabíječka s výkonem 11 kW. Nabíjecí zásuvka umožňuje všechny režimy nabíjení. Prostřednictvím rychlodobíjecí stanice je možné dosáhnout nabití z 20 % na 80 % za méně než 25 minut.

Stejně jako ostatní modely značky vybavené elektrickým motorem (ať už 100% elektrické nebo plug-in hybridní) nabídne Peugeot E-308 / E-308 SW přístup ke specializovaným službám usnadňujícím uživatelům život s elektromobilem. Jedná se například o aplikaci MyPeugeot® umožňující komunikovat s vozidlem a naprogramovat nabíjení nebo na dálku přednastavit teplotu ve voze.

Předchozí

Kondice české advokacie podle The Lawyer a vznik Spring Walk 

bpv pracovala pro Immofinanz při jedné z největších nemovitostních transakci v CEE

Další