bpv radila E.ONu při koupi podílu v Sun construct

|

Mezinárodní advokátní kancelář bpv Braun Partners poskytla komplexní právní poradenství energetické společnosti E.ON Energie při koupi 49procentního podílu ve společnosti Sun construct,, která se specializuje na fotovoltaická řešení pro domácnosti, bytové domy, obce a firmy. 

Dosud probíhala spolupráce mezi oběma společnosti na partnerské bázi, kdy společnost Sun construct v loňském roce instalovala zhruba polovinu fotovoltaických  elektráren, které skupina E.ON svým zákazníkům dodala. Nyní se společnosti rozhodly rozšířit své partnerství o majetkovou účast, přičemž se ale společnost Sun Construct součástí skupiny E.ON nestává. Společnosti díky spojení očekávají, že budou moci svým zákazníkům poskytovat ještě lepší služby a zaměřit se i na nové segmenty trhu. 

Právní poradenství v průběhu celé transakce poskytoval tým pod vedením partnera kanceláře Davida Vosola a advokáta Davida Plevky. „V rámci komplexního právního poradenství společnosti E.ON Energie, a.s. jsme klientovi pomáhali od prvotních jednání až po uzavření finální transakční dokumentace, která zahrnovala nastavení fungování joint venture a veškeré související korporátní podklady. Naše kancelář rovněž poskytla poradenství v oblasti hospodářské soutěže,“ říká David Vosol. 

Česká energetická skupina E.ON má přes 3000 zaměstnanců, v roce 2022 měla v České republice zisk po zdanění 6,26 miliardy korun. Prostřednictvím své distribuční sítě dlouhé 66 tisíc kilometrů zásobuje elektřinou 1,5 milionu zákazníků především z jižních Čech, Vysočiny a jižní Moravy. Její tržní podíl činí asi 21 procent. V distribuci plynu disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí, zásobuje 114 tisíc odběrných míst a její podíl na trhu s plynem v ČR je asi 10,5 procenta. Firma E.ON Energie dodává elektřinu a plyn více než 1,4 milionu zákazníků, domácnostem i podnikům.

Předchozí

Průzkum: České firmy by uvítaly euro

Petr Angyalossy besedoval se studenty na téma práce v justici a cesta k ní

Další