bpv radila prodejci prémiových vín 8Wines

|

Advokáti bpv Braun Partners asistovali 8Wines Czech Republic, s.r.o., rychle rostoucímu on-line obchodu s víny prémiové kvality, při vstupu společnosti Purcari Wineries Plc, předního výrobce vína ve střední a východní Evropě, do jejich podnikání. 

Purcari, který bude prvním externím investorem do kapitálu společnosti, získá v rámci transakce 10% podíl ve společnosti a zároveň mu bude udělena možnost dalšího navýšení podílu za předem stanovených podmínek. Práce zahrnovala mimo jiné přípravu transakční dokumentace. 

Poradci pro tuto transakci byl Pavel Vincík a Filip Baloušek. Cenu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat. 

Společnost 8Wines.com, založená v roce 2015 se sídlem v Praze, je nezávislý online prodejce vín, který se specializuje na prodej prémiových vín na trhu EU i mimo něj. Společnost získala tři roky po sobě zlatou medaili od Wine-Searcher za svůj výběr vín, který zahrnuje jedno z nejrozsáhlejších portfolií vín z Nového světa v Evropě. S čistým růstem tržeb o více než 100 % za poslední tři roky má společnost 8Wines dobré předpoklady k dalšímu růstu v Evropě a k expanzi do Severní Ameriky a Asie. 

Purcari Wineries Plc je jednou z největších vinařských a brandy skupin v regionu střední a východní Evropy. Skupina spravuje přibližně 1 300 hektarů vinic a provozuje čtyři výrobní platformy v Rumunsku a Moldavsku. Purcari je lídrem v segmentu prémiových vín v Rumunsku s přibližně 30% podílem v tomto segmentu a největším vývozcem vína z Moldavska, které dodává do více než 30 zemí. Společnost byla založena v roce 1827 a je nejvíce oceňovaným vinařstvím ve střední a východní Evropě na veletrhu Decanter London 2015-2020 a patří mezi jedny nejlépe hodnocené na Vivinu.

Foto: Bruno /Germany z Pixabay

Předchozí

Důchodová reforma se může zaseknout už na Legislativní radě vlády

Dentons pomáhal bankám při akvizičním financování BESTu

Další